Saturday, Mar 6, 2021
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал (Page 3)

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и ПСВ Ајндховен Мемфис Депај и неговиот тимски колега од репрезентацијата Квинси Промес снимија рап песна. На крајот на оваа недела се очекува промоција на видеото, но во продолжение може да го погледнете на кратко видеото кое го постави Мемфис Депај

Read More

Досегашниот фудбалер на Остенде Нани Ландри Димата, денеска потпиша петгодишен договор со Волфсбург.   Спортскиот директор на Волфсбург Олаф Ребе рече дека Нани е млад и флексибилен напаѓач и германскиот клуб внимателно го следел неговиот напредок. Германскиот магазин Кикер пренесува дека Волфсбург за младиот белгиец платил 10 милиони

Read More

Во Глазгов веќе се работи на донесување нови фудбалери и зајакнување на тимот за следната сезона, последен на таа листа се најде колумбиецот. 20-годишниот напаѓач, Алфредо Морелос, е новото засилување на Ренџерс, кој потпиша договор со клубот до 2020 година!   #RangersFC is today delighted to announce the

Read More

Младата репрезентација на Англија е новиот светски шампион по победата во финалето над Венецуела со резултат 1-0 (1-0). Единствениот гол на овој натпревар го постигна Калверт-Левин во 35 минута, но херој беше веднаш до него и голманот Вудман кој спаси пенал 15 минути пред крајот на

Read More

Нашата најдобра машка фудбалска репрезентација денес игра против селекцијата на Шпанија како дел од 6 круг од групата “Г“ во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година. Во пресрет на овој натпревар, капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев изјави дека целиот

Read More

Претседателот на турскиот фудбалски клуб Али Aј потврди дека го има завршено трансферот со Роберт Просинечки. Од утре се очекува “Жути“ да седне на клупата на Бурса! Поранешниот фудбалер и тренер на Црвена Ѕвезда по обврските со репрезентацијата на Азербејџан, кој ги предводи во рамките на

Read More

Хофенхајм доби големо засилување за следната сезона. Тимот го очекува голем предизвик, да игра во квалификациите за Лигата на шампионите, и засилувањата се веќе видливи. Првиот ќе биде Серж Гнабри, 21-годишниот крилен играч и поранешен фудбалер на Арсенал и човек кој одигра одлична сезона за Вердер

Read More

Екипата на Милан ништо не пропушта на случајот. Во потрага се по прва класа напаѓач, прво беше објавено дека тоа ќе биде Мората од Реал Мадрид но изгледа дека од тој трансфер нема да биде ништо. Потоа имаа доверба во Белото од Торино но неговата

Read More

Италијанскиот фудбалски тренер Лучијано Спалети изјави денеска дека се согласил да ја предводи екипата на Интер и дека останале само формалности за потпишување на договор. "Се е на место. Ние се ракувавме. Старомодни сме ние ги решаваме работите со ракување", рече Спалети за италијанските медиуми. Спалети

Read More

Полскиот голман Војчек Шчесни кој има 27 години и е во редовите на “Топџиите“ од 2006 година, замина за Јувентус за трансфер вреден 14 милиони евра. Една година пред истекот на договорот тимот од Лондон заработи добра сума на пари за играч на кој веќе неколку

Read More