Saturday, Mar 6, 2021
HomePosts Tagged "milan"

Хакан Чалханоглу, се пресели денес од редовите на Баер Леверкузен во италијанскиот Милан, вредноста на трансферот е 20 милиони евра, но во зависност од играта на овој плејмејкер трансферот може да се зголеми до 24 милиони евра. Треба да се напомене дека Чалханоглу е најдобриот

Read More

Пристигнувањето на Фабио Борини нема да влијае на преговорите со Калиниќ, но очигледно е дека Милан има намера да го продаде и Баку и Лападула и целосно да ја промени напаѓачката линија. Искусниот италијанец, некогашната голема надеж се врати во својата татковина на лекарски прегледи и

Read More

Екипата на Милан ништо не пропушта на случајот. Во потрага се по прва класа напаѓач, прво беше објавено дека тоа ќе биде Мората од Реал Мадрид но изгледа дека од тој трансфер нема да биде ништо. Потоа имаа доверба во Белото од Торино но неговата

Read More

Напаѓачот Алваро Мората наводно е пред потпис со Милан и тансфер вреден преку 50 милиони евра. Но во целата оваа приказна се приклучија и англиските клубови рсенал, Челзи и Манчестер Јунајтед. По се изгледа ова ќе се претвори во шпанска серија па се додека не

Read More

Легендарниот фудбалер на Милан се врати во клубот, сега во поинаква улога. Тој се пушти во тренерските води, а денес тој доби нова работа, да го води младинскиот тим на Милан, Милан Примавера. Овој 39-годишен тренер го напушти Милан во 2012 година и потпиша договор со

Read More

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората ги договори условите за потпишување на договор со екипата на Милан за 60 милиони евра.   Шпанецот долго време се поврзува со други клубови, бидејќи на Бернабе не успеа да се наметне во првиот состав на Зинедин Зидан. А сега се

Read More

Одлична вест за Росонерите, Милан ќе добие две големи засилувања. Потрагата за лев бек Милан ја заврши доста успешно. Тие успеаа да го најдат брилијантнио фудбалер на Волфсбург и швајцарскиот национален тим, Рикардо Родригез. Со него е постигнат договор уште пред неколку недели, а имајќи во предвид

Read More

Конечно по сите проблеми и разни препреки, седумкратниот европски шампион Милан официјално доби нови сопственици од Кина! По завршување на договорот со сегашниот претседател и сопственик Силвио Берлускони, водечкиот човек на кинескиот конзорциум Јонгхонг Ли ќе го презеде познатиот италијански клуб. Берлускони по 31 години ги

Read More

Играчите на Милан може да добијат засилувања за следната сезона и тоа од редовите на шпанскиот Виљареал. Како што пренесуваат италијанските медиуми, Милан се обврзува да плати 18 милиони евра на шпанскиот тим за Матеа Мусакио , Аргентинскиот одбранбен играч. Тој ако потпише за

Read More

Фиорентина, Милан и Аталанта се екипите за кои денес се зборува во Италија. Според последните шпекулации, Хрватот Милан Бадељ би требало во јануари да премине во редовите на Милан. Како што пренесуваат италијанските медиуми, Бадељ би можел да направи трансфер во Милан од редовите на

Read More