Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "Баерн Минхен"

Регуларниот дел од првенството во Германската „Бундеслига“ заврши минатата недела. Како што се очекуваше Баерн Минхен ја освои нова титула, РБ Лајпциг (новиот прволигаш) заврши на второто место, додека Борусија Дортмунд обезбеди место во Лигата на шампионите, додека за истото место екипата на Хофенхајм ќе

Read More

Баварците денес добија едно големо признавање. Никој нема толку долго победничка низа на домашен терен во Лигата на шампионите освен најголемиот германски тим! До поразот од Реал Мадрид на "Алијанц Арена" во четврт-финалето на овогодинешното најелитно натпреварување на "Стариот континент", Баерн Минхен имаше серија од 16

Read More

Репрезентативецот на Бразил Паулињо може да се врати на голема врата и тоа во редовите на Баерн Минхен!     Како што пренесуваат бразилските медиуми, Паулињо може да биде големото изненадување на Карло Анчелоти за следната сезона. Италијанецот верува дека флексибилноста на овој играч на Баерн ќе му

Read More

Баварците веќе по 10 минути преку Рибери и Левандовски стекнаа водство од 2-0, но најдобриот потег на натпреварот беше дело на гостите, односно на Рафаел Гереро. Фудбалерот на Дортмунд на работ од казнетиот простор дочека една неспретно одбиена топка од одбраната на Баерн, кој ја зафати

Read More

Дали е вистина или се уште незнаеме, но Карло Анџелоти нагласи дека а Баерн Минхен овој трансфер период е завршен. Овие денови се појавија шпекулации дека Лерој Сане е блиску до „Алијанц арена“, но Карло Анџелоти ги негираше овие шпекулации со напомена дека нема намера

Read More

Според најновите информации сега и Карло Анџелоти го посакува Ибрахимовиќ! Како што пренесуваат англиските медиуми, Баерн Минхен влегол во трката со Манчестер Јунајтед за потписот на Златан Ибрахимовиќ. Анџелоти бил загрижен околу тоа дека Левандовски може да ја прифати понудата на Реал Мадрид, па смета

Read More

Чилеанскиот репрезентативец одлучи да сврти нов лист во својата кариера - Артуро Видал стави потпис на четиригодишен  договор со баварскиот шампион Баерн Минхен. „Старата дама“ од овој трансфер ќе заработи околу 40 милиони евра. Прилично возбуден за новата средина во која ќе треба добро да се

Read More

Неколку часа го делат Чилеанецот од официјална потврда за неговиот трансфер во Баерн Минхен. Имено, Баварците се договориле со клубот од Торино за трансферот на Видал за 35 милиони евра плус бонуси. Видал би требало да претставува добра замена за Швајнштајгер, кој пред неколку дена потпиша

Read More

Договорот помеѓу Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на денешната прес - конференција и официјално е склучен - 30. годишниот Бастијан Швајнштајгер е нов играч во редовите на „црвените ѓаволи“. Во соопштението на клубот стои дека трансферот ќе биде комплетиран откако фудбалерот ќе ги помине медицинските тестови

Read More