Wednesday, Apr 21, 2021
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал (Page 6)

Јури Тилеманс одлучи поради позивот на шампионот на Франција да ги одбие големите понуди на Манчестер Јунајтед, Интер и Мадридски Атлетико и да ја продолжи својата кариера во Монако.   Овој договор е во вредност од 23 милиони евра. Младиот репрезентативец оваа сезона постигна 17 гола во

Read More

Шпанскиот врховен суд вчера ја потврди пресудата на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси кој беше осуден на 21 месеци затвор и парична казна во износ од 2,1 милиони евра. Со што на аргентинецот му ја одбија жалбата поради пресуда за затајување данок во периодот од 2007

Read More

Повратникот во Премиер лигата, екипата на Њукасл Јунајтед, напорно работи на подготовка на тимот за новата сезона. По одличната игра во црно-белиот дрес, Кристијан Атсу е откупен од Челзи и сега е официјално играч на Њукасл. Рафа Бенитез немаше ништо друго освен пофалби за репрезентативецот на

Read More

Напаѓачот Џермејн Дефо се согласи по испаѓањето на неговиот тим од Премиер лигата Сандерленд, да се пресели во редовите на Борнмаут за неделна плата од 130 000 фунти. Договорот ќе биде потпишан на три години. Тој во Борнмаут ќе пристигне како слободен играч, бидејќи на

Read More

Поранешната австралиска фудбалска ѕвезда Хари Кјуел одлучи да влезе во тренерските води, а првата сениорска работа ќе ја има во Англискиот нисколигаш Кроули Таун. Кјуел помина две сезони како тренер на младите во Ватфорд, со кого се збогуваше минатиот месец. Асистентот ќе биде 38-годишниот Ворен Фини,

Read More

Разумно, на крајот на сезоната се сведуваат сите смеетки, но први на удар се тренерите. Лил е уште еден од многуте клубови кои се одлучија за промена на чело на тренерскиот персонал. Френк Паси нема да го води клубот во новата сезона, а ангажираа ново познато

Read More

Добрите игри на Хуан Квадрадо во дресот на Јувентус придонесоа за "старата дама" да го откупи договорот на колумбиецот од Челзи за сума од 20 милиони евра! Квадрадо беше на позајмица во Јувентус од Челзи последните две сезони, освои две титули во лигата и две купа,

Read More

Дејвид Мојс си поднесе оставка од Сандерленд, откако клубот испадна од Премиер лигата. Шкотланѓанинот така стави крај на една тешка сезона за “Црните Мачки“, кои завршија како последни со освоени 24 поени. Победија на само 6 натпревари од вкупно 38 кола, со ист број на нерешени

Read More

Брајтон новиот клуб во Премиер Лигата, го објави првиот транфер за следната сезона, договорен е играчот Паскал Грос, 25-годишниот играч од средниот ред на Инголштад, кој оваа сезона создаде 95 шанси за гол на своите соиграчи, што е повеќе од било кој друг играч во

Read More

Арсен Венгер и Арсенал за прв пат по повеќе од две децении, нема да игра во Лигата на шампионите. Ни можен трофеј во купот, ако го победат Челзи во сабота во финалето на ФА купот нема да промени ништо, ова е голем науспех за Арсенал. Венгер

Read More