Friday, Apr 10, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал (Page 4)

Антоан Гризман потврди дека следната сезона сака да го носи дресот на Атлетико Мадрид и покрај големиот интерес на клубот од Олд Трафорд. Францускиот репрезентативец смета дека би било нефер да во овој момент го напушти Атлетико Мадрид, на кој Судот за спортска арбитража изрече

Read More

Од почетокот на следната сезона, односно од 1 јули оваа година, Јувентус стадионот ќе се вика "Алијанц Стадион". Ова беше одлучено од управата по преговорите со популарната компанија во областа на осигурувањето, компанијата која веќе долго време е во фудбалот и која спонзорира многу фудбалски клубови. По

Read More

Одбрамбениот играч Џон Брукс ги напушти редовите на Херта, и потпиша петгодишен договор со тимот на Волфсбург, вредноста на трансферот изнесува 20 милиони евра, а претходно рекордот за најскап трансфер за играч од САД изнесуваше 13 милиони евра, кога Жози Алтидор се пресели од

Read More

Португалскиот дефанзивец Бруно Алвес потпиша договор со шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс, договор е потпишан на две години. Бруно Алвес пристигна во клубот како слободен играч откако неговиот договор заврши со Каљари.   “Ова е едно од најубавите чувства што ги доживеав низ својата кариера, а последен пат

Read More

Младиот напаѓач на Челзи и на младинскиот тим на Англија, Доминик Соланке преминува во редовите на Ливерпул по истекот на важечкиот договор со лондонски Челзи, потврдија денес во клубот од Енфилд.   Трансфер на овој талентиран напаѓач ќе го чини Ливерпул околу 3 милиони фунти, бидејќи потекнува

Read More

Репрезентативниот голман на Босна и Херцеговина, Асмир Беговиќ, потпиша повеќегодишен договор со екипата на Борнмут, каде што ќе дојде како слободен агент на 1 јули, по истекот на сегашниот договор со Челзи. Беговиќ е роден во Требиње, во 1987 година, ја започна својата кариера во помлади

Read More

Борусија Дортмунд одлучи да го разреши тренерот Томас Тухел, само неколку дена по освојувањето на Купот во финалето каде што го победи Ајнтрахт Франкфурт! Клубот ја даде следната изјава: “Разделбата е резултат од разговорите меѓу Ханс Јоаким Вацке (извршен директор), Микаел Зорка (спортскиот директор), Томас Тухел

Read More

Познатиот англиски фудбалер, Дејвид Бекам изјави дека за време на неговата професионална кариера имал можност да игра во ист тим заедно со Франческо Тоти, како и тоа би му претставувала голема чест. "Имав можност да одам во Рома на позајмица како играч, додека бев во во

Read More

Борусија Менхенгладбах го донесе првото засилување за новата сезона, тоа е Италијанецот Винченцо Грифо од Фрајбург. 24-годишниот играч од средниот ред со доста офанзивни задачи потпиша договор со Менхенгладбах на 5 години. Тој ја започна својата кариера во помладите категории на нисколигашите во Германија, каде што

Read More

Хектор Бељарин одлучи да го продолжи договорот со Арсенал до 2023 година, па така ги отфрли сите шпекулации за негово заминување во Барселона. Тој неодамна изјави дека неговиот престој зависи од тоа дали Арсен Венгер останува, па негова одлука најверојатно е директно поврзана со Венгер. “Потпишав нов

Read More