Wednesday, Apr 21, 2021
HomeФЕР ПЛЕЈФудбал (Page 7)

Македонската репрезентација до 15 години ќе учествува на пријателски интернационален турнир кој ке се одржи во Кина од 22 до 29 мај. Шангај ќе биде град домаќин на овој турнир на кој учество освен Македонија ќе земат и домаќинот Кина, Северна Кореја и Киргистан. Нашата

Read More

Она што неодамна го направи Бензема на дефанзивците на Атлетико Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите, го надополни Бастијан Швајнштајгер синоќа во Чикаго. Избраниците на Вељко Пауновиќ убедливо го совладаа Колорадо, резултатот беше 3-0, централна фигура на натпреварот беше еден србин со унгарски пасош Немања

Read More

Стрелец беше Едињо, но неговиот потег пред да го постигне голот ќе ве изнасмее доста добро како и реакцијата на Карваљо кој од само три метра ма празен гол ја погоди стативата но сепак екипата на Сетубал имаше среќа таа топка повторно да се одбие

Read More

Младиот штипски фудбалер и репрезентативец на Македонија до 17 години е пред трансфер во клубот од Хрватска.   По натпреварот во Штип против Победа, 17 годишниот Бојан Миовски замина во Осијек. Тој го постигна првиот свој гол за екипата на Брегалница, а како што известуваат од клубот

Read More

Баварците денес добија едно големо признавање. Никој нема толку долго победничка низа на домашен терен во Лигата на шампионите освен најголемиот германски тим! До поразот од Реал Мадрид на "Алијанц Арена" во четврт-финалето на овогодинешното најелитно натпреварување на "Стариот континент", Баерн Минхен имаше серија од 16

Read More

Тимот Масимо Карера ја освои титулата во руската Премиер лига, Спартак од Москва во следната сезона ги чека Лигата на Шампионите. Како што се зголемија апетитите на клубот, сигурно од наредната сезона рускиот тим квалитетно ке се засили. Бо редовите на Спартак би можел да пристигне десен

Read More

Купот на Конфедерации е закажана од 17 јуни до 3. Јули оваа година, додека учеството го обезбедија континенталните шампиони и претходниот победник на Светското првенство, како и следниот домаќин. Па затоа ние во Русија ова лето ќе ги видиме Русија, Германија, Австралија, Чиле, Мексико, Нов Зеланд,

Read More

Одлична вест за Росонерите, Милан ќе добие две големи засилувања. Потрагата за лев бек Милан ја заврши доста успешно. Тие успеаа да го најдат брилијантнио фудбалер на Волфсбург и швајцарскиот национален тим, Рикардо Родригез. Со него е постигнат договор уште пред неколку недели, а имајќи во предвид

Read More

Претседателот на Лион, Жан-Мишел Аулас изјави дека фудбалерот Корентин Толисо може да замине од клубот доколку сака. Играчот од средниот ред на Лион, Корентин Толисо оваа сезона еден од најдобрите играчи на тимот, покажа дека тој е фантастичен фудбалер, па дури и доби покана за националниот

Read More

Не поминаа ни 24 часа од последниот натпревар на "Вајт Харт Лејн", а изградбата веќе започна. Сигурно знаете дека се руши “Вајт Харт Лејн“, последен натпревар што натпреварот против Манчестер Јунајтед, кој Тотенхем го доби со 2-1. Тотенхем ќе го промени својот дом за прв пат од

Read More