Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Алваро Мората"

Напаѓачот Алваро Мората наводно е пред потпис со Милан и тансфер вреден преку 50 милиони евра. Но во целата оваа приказна се приклучија и англиските клубови рсенал, Челзи и Манчестер Јунајтед. По се изгледа ова ќе се претвори во шпанска серија па се додека не

Read More

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората ги договори условите за потпишување на договор со екипата на Милан за 60 милиони евра.   Шпанецот долго време се поврзува со други клубови, бидејќи на Бернабе не успеа да се наметне во првиот состав на Зинедин Зидан. А сега се

Read More

Менаџерот на Челзи Антонио Конте го сака во клубот на "Стемфорд Бриџ" Алваро Мората. Италијанскиот тренер се сретнал со шефот на Челзи, Роман Абрамович и барал од него да се сретне со членовите на Реал и да преговараат околу преселбата на Алваро Мората во Лондон. Мората

Read More