Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "нов договор"

Марио Балотели се одлучи, тој и следната сезона ќе ги брани боите на Ница! Контроверзниот напаѓач на Азурниот брег пристигна минатото лето од Ливерпул без надомест, и се покажа дека францускиот тим направи одлична работа. Со Балотели во тимот успеа да го освојат третото место во

Read More

Хектор Бељарин одлучи да го продолжи договорот со Арсенал до 2023 година, па така ги отфрли сите шпекулации за негово заминување во Барселона. Тој неодамна изјави дека неговиот престој зависи од тоа дали Арсен Венгер останува, па негова одлука најверојатно е директно поврзана со Венгер. “Потпишав нов

Read More

Менаџерот на “топџиите“, рече дека е убеден оти тој ќе успее да го убеди чилеанецот да ја продолжи кариерата во Арсенал, иако тој ги одби најновите услови што му ги понуди клубот за нов договор. Венгер се надева дека нема да се повтори случајот со

Read More

Играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Џеси Линдгард го продолжи договорот со клубот до јуни 2021 година со можност за продолжување на уште една година. 24-годишниот Линдгард во Манчестер Јунајтед е од својата седма година, Тој долго време беше на позајмица во клубови како Лестер

Read More

Играчот на Реал Мадрид Иско ќе потпише нов договор со Кралскиот клуб. Во последниве неколку денови често се шпекулира дека креативниот играч од "Сантијаго Бернабеу" ќе го напушти клубот, и за тоа дека неговата кариера може да ја продолжи во Барселона. Сепак, влијателен спортски весник “АС“

Read More

Англиските медиуми јавуваат дека Челзи сака да го обезбеди Азар на подолг рок, а тоа е евидентно по подготовка на нов договор, иако актуелниот му истекува дури во 2020 година. Наводно, за услугите на Азар се заинтересирал Реал Мадрид, па „сините“ од Лондон сакаат да

Read More

Тренерот на актуелниот англиски шампион Лестер Сити, Клаудио Раниери, стави потпис на нов четиригодишен договор со клубот и ќе остане со „Лисиците“ до 2020 година. Италијанскиот експерт после сензационалниот успех кој го доживеа минатата сезона беше награден со нов договор и зголемување на платата, па

Read More

После освојувањето на Лигата на шампионите, се намалија приказните околу заминувањето на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, а шпанските медиумите пренесуваат дека му е понуден нов договор. Според пишувањата на медиумите, на Португалецот му бил понуден договор до 2020 година, кога тој ќе наполни 35

Read More

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед Маркус Рашфорд имаше сезона од соништата, а сега ќе добие и нов договор од клубот, тврдат англиските медиуми. Ова 18-годишно момче кое „проникна“ од академијата на Манчестер Јунајтед сосема неочекувано оваа сезона доби прилика во Лига Европа. Не беше планирано ниту

Read More

Капитенот на Челси Џон Тери го продолжи договорот со клубот од Лондон на уште една година. Одлуката била донесена после именувањето на Антонио Конте за нов тренер на Челси минатиот месец и после преговорите со Џон Тери, од страна на италијанскиот тренер, сопственикот и управата

Read More