Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "снимка"

Вчера во Куманово е приведен Тони Трајковски, еден од осомничените за претепувањето на пратеникот Зијадин Села. Информацијата ја објавија повеќе медиуми на албански јазик, повикувајќи се на извори од СВР Куманово. МВР се уште официјално не ја потврдува информацијата. Од видео снимката е идентификуван Кире Ѓорѓиевски,

Read More

Беверли Кларк иако прекршена од болка реши да ја објави видео снимката во која нејзиниот 22 годишен син Луис загинува на застрашувачки начин судирајќи се директно со друг мотор при што се случува и експлозија. Беверли потенцира дека не сака ваква несреќа никој да доживее

Read More

Повозрасните македонски граѓани сигурно се сеќаваат на улогата на поранешна СФРЈ во светските политички текови и големото меѓународно влијание на тогашниот претседател Јосип Броз – Тито. Македонија беше дел од оваа заедница на држави, а тогашните политички функциониери од земјава уживаа статус на ВИП-личности при дипломатските

Read More

Личното обезбедување на поранешниот премиер Никола Груевски не влегло во дворот на „ТВ 21“ и не му наложило на новинарот Кристијан Ландов да избрише снимки од мобилниот телефон. Ова било наведено во одговорот на Секторот за внатрешни контрола и професионални стандарди на Министерството за внатрешни

Read More

СВР Куманово поднесе кривична пријава против пет лица во врска со случајот на 25.06.2016 кога четиригодишно момче беше прегазено пред Здравствениот дом во Куманово, по што од здобиените повреди почина на клиниките во Скопје. Како што денеска соопшти МВР, кривична пријава е поднесена поради постоење

Read More

Тренерот на Ливерпул Јирген Клоп е снимен во друштво со братот и агентот на напашачот на италијанскиот Наполи Гонзало Игуаин. Игуаин, стрелецот на 36 погодоци на 35 натпревари во Серија А минатата сезона, моментално настапува за Аргентина на Копа Америка во САД. Клоп во понеделникот

Read More

И Словенечката влада има свој проблем со снимен разговор на Карл Ерјавец министерот за надворешни работи кој по изборите во 2014-та изразил сомнежи дека владата во која неговата ДЕСУС влезе како коалиционен партнер со премиерот Миро Церар нема да издржи долго бидејќи е нестабилна. Снимката

Read More

Точно на полноќ во главниот град беше означено доаѓањето на новата и заминувањето на старата година. Еве како изгледаше огнометот над Скопје снимен од птичја перспектива!

Read More

Насилната дадилка која на социјалните мрежи речиси сите можеа да ја видат на снимка како малтретира мало бебе седна на обвинителна клупа. Иако судскиот процес се води зад затворени врати, нејзината одбрана која е позната е дека не е виновна за физичко малтретирање на бебето

Read More

Новак Ѓоковиќ го круниса крајот на сезоната на најдобриот можен начин. Четвртата титула во низа на завршниот Мастерс во Лондон, каде го порази Роџер Федерер со 2:0 во сетови е доволен доказ дека само го докажува епитетот на тениски рекет број еден во светот. Напорните тренинзи

Read More