Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "мртов"

Маж бил пронајден мртов утринава во автомобил „Мерцедес“ со косовски регистерски ознаки на бензинската пумпа Макпетрол, пред патарината Петровец. Од полицијата информираат дека случајот кај нив е пријавен од страна на Итната медицинска помош утринава околу 4:15 часот По извршениот увид утврдено е дека се работи за

Read More

Вчера во 17 часот и 50 минути, во атарот на село Велушина, битолско, позади манастирот “Свети Ѓорѓија“  било пронајдено починато непознато машко лице на возраст од околу 60 години. Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, односно дека

Read More

Вчера во Куманово е приведен Тони Трајковски, еден од осомничените за претепувањето на пратеникот Зијадин Села. Информацијата ја објавија повеќе медиуми на албански јазик, повикувајќи се на извори од СВР Куманово. МВР се уште официјално не ја потврдува информацијата. Од видео снимката е идентификуван Кире Ѓорѓиевски,

Read More

Соул пејачот и таткото на познатиот актер, Куба Гудинг почина на возраст од 72 години. Како што пишуваат американските медиуми, неговото тело било пронајдено во паркиран автомобил во Сан Фернандо Валеју во Калифорнији. Полицијата не најде траги од насилна смрт, ниту пак индикација за убиство. Куба стана

Read More

На паркингот во кругот на хотелот „Епинал“ во Битола, покрај паркиран автомобил „хонда“, синоќа во 20.15 часот пронајден В.Б.К. (1939) од Грција без знаци на живот. МВР информира дека увид на лице место извршила екипа од СВР-Битола. По наредба на ЈО, над телото на починатиот ќе се

Read More

Жител на струмичкото село Требичино вчера бил пронајден мртов, речиси еден месец откако бил пријавен за исчезнат. Тим за пребарување од СВР Струмица и членови на ловни друштва „Фазан“ и „Беласица“, го пронашле телото на седумдесет и тригодишниот струмичанец во 7:45 часот на местото Требичински

Read More

Рускиот новинар Александар Шчетинин е пронајден мртов во својот стан во Киев, соопшти украинската полиција. Како што се наведува во соопштението, Шчетинин е пронајден мртов на балконот со прострелна рана во главата, а се претпоставува дека смртта настапила во саботата вечер. На местото на злосторството пронајден е

Read More

Вчера околу 17:30 часот, на локалниот пат Кочани-одмаралиште „Пониква“, атар на село Лешки, кочанско, во неговото возило „пежо 406“ со штипски регистарски ознаки, пронајден е починат Ј.П (63) од Кочани. Како што информираат од полицијата, смрт е констатирана од доктор на Итна медицинска помош. Увид на местото

Read More

Полицијата го пронајде мртвото тело на српскиот актер Михаило Заверла (43)во парк во Белград и според првичните наоди не се воочени траги на насилство. Неговото семејство соопштува дека неодамна се развел од сопругата што многу го погодило, но не покажувал знаци на суицидност, ниту пак

Read More

Синоќа, околу 20:15 часот, полициски службеници до паркирано возило на магистралниот пат Гостивар – Кичево, го нашле починат 63-годишниот М.З. од кичевското село Трпчин Дол. Како што информираат од полицијата, кичевецот имал прострелна рана на главата, нанесена од огнено оружје, а покрај неговото тело бил пронајден

Read More