Friday, Jul 3, 2020
HomePosts Tagged "повреда"

Руската тенисерка, Марија Шарапова изјави јавно дека нема да се натпреварува на турнирите на трева оваа сезона, поради мускулна повреда со која се здобила минатиот месец на турнирот во Рим. Шарапова која се врати на терените по 15-месечната суспензија поради користење на недозволени супстанци, мелдониум, требаше

Read More

Барса ослабена ќе го пречека Атлетико Мадрид. Самуел Умтити денес заработи повреда на медијалните лигаменти и ќе мора да паузира, но не е познато колку долго. Иако не е во прашање потешка повреда, Умтити сигурно го пропушта дербито со Атлетико, а прашање е дали ќе

Read More

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити го играат градското дерби на 10 септември, а прашање е дали Жозе Мурињо ќе ги има сите фудбалери на располагање. Репрезентативната пауза никако не е добра за клубовите. Во прилог на оваа констатација зборува и повредата на Хенрик Михтарјан кој

Read More

Швајцарскиот тениски ас Роже Федерер соопшти дека ќе мора да се повлече од терените до крајот на сезоната што ќе значи дека нема да учествува ниту на Олимпијадата во Рио што пред неколку месеци беше негова главна желба. „По консултациите со лекарите донесов многу тешка одлука

Read More

Кристијано Роналдо речиси сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид во новата сезона против Севилја во европскиот Суперкуп на 9 август во Трондхајм поради повредата на Европското првенство во Франција. Роналдо после повредата нема направено детални прегледи на магнетна резонанца, па медиумите веднаш

Read More

Откако се смирија страстите по возбудливото финале меѓу Португалија и Франција каде имаше премногу емотивни моменти, проговоре и фудбалерот Паје кој уште на стартот го собори Кристијано Роналдо повредувајќи го неговото колено. Роналдо се обиде уште десетина минути да остане на терен, но кога силно

Read More

Несекојдневниот инцидент се случил во центарот на Кочани. Кучето од засега непознати причини,се стрчало кон моторџијата, кој во тој момент се движел со својот мопед „томос“, пренесе Канал5. Во движење, кучето го укасало моторџијата во пределот на ногата и избегало. Шеесет и осумгодишниот С.Н. како последица

Read More

Дефанзивецот на Челси Курт Зума поради повреда нема да може да ја започне сезоната 2016/17. Конте, кој после завршувањето на Еврпското првенство со Италија ќе седне на клупата на Челси, ќе биде прунуден новата сезона во Премиер лигата да ја отвори без клучна фигура во

Read More

Селекцијата на Италија пред Европското првенство продолжува да има сериозно проблеми со здравјето на играчите, бидејќи сега се повреди и напаѓачот Грациано Пеле. Напаѓачот на Саутемптон на тренинг со репрезентацијата заработил повреда на коленото и веднаш го напуштил теренот, а се уште не е познато

Read More

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо би можел да го пропушти финалето од Лигата на шампионите поради повреда. Роналдо заработил повреда во средата за време на тренингот со неговиот тим. Како што пренесуваат медиумите, Португалецот после еден дуел со Даниел Карвахал, паднал преку голманот

Read More