Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "сообраќајна несреќа"

Во тешка сообраќајна несреќа загина 20-годишно момче од Охрид. Сообраќајната несреќа се случила рано утрово околу пет часот се случи на регионалниот пат Св. Наум – Охрид, во близина на Хидробиолошкиот завод. Од добиените повреди на местото на несреќата починал Дејан Т. (20), додека тешки телесни

Read More

Филип Лазаревски, младинскиот фудбалер на Академија Пандев и репрезентативец на Македонија до 15 години го загуби животот во сообраќајна несреќа, објавија Македонски Спорт. Младиот стумичанец ноќеска заедно со уште едно лице се возеле на мотор по што дошло до сообраќајна несреќа. Лазаревски важел за еден од

Read More

Во непосредна близина на Музејот на македонската борба, утрово во 2.30 се случи тешка сообраќајка, на крстосницата помеѓу булеварот Гоце Делчев и улицата 11 Март. Во незгодата учествувале две возила „ пежо 206“, управуван од скопјанката М.С (23) и засега непознато возило, бидејќи возачот избегал веднаш

Read More

Во сообраќајна несреќа денеска околу 15 часот на патот Велес – Штип во близина на селото Лозово загина 63 годишен скопјанец, кој бил сопатник во автомобилот марка „Шкода“ со скопски регистерски таблички. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврдува дека на лице место е загинат сопатникот

Read More

Вчера во 09.40 часот на локалниот пат с.Липец до крстосницата со Р-1304 во Виница се случила сообраќајна незгода во која М.П. (51) од с.Липец, управувајќи трактор „ИМТ 533“ со кочански регистарски ознаки, излетал од патот. Во незгодата возачот М.П од здобиените повреди починал на местото

Read More

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа во 18 часот и 15 минути на магистралниот пат Подмољје-Струга. Во незгодата учествувале трактор со струшки регистарски ознаки, управувано од Г.К. (43) од струшкото село Мороишта, патнички автомобил марка „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки управуван

Read More

Денес попладне на магистралниот пат Гостивар-Кичево кај исклучокот за селото Ново Село се случи сообраќајна несреќа. Според информаците од полицијата во неа учествувале две возила „мерцедес“, со скопски и охридски регистерски ознаки. По сообраќајката едниот од „мерцедесите“ удрил во автомобил „сеат ибица“ со скопски таблички. Со две

Read More

До сега не е познато дали има повредени во сообраќајната несреќа која се случила пред 16.40 часотна на регионалниот пат Кавадарци - Прилеп пред тунелот, во близина на селото Фариш. Сообраќајната полиција поради несреќата забрани да сообраќаат камиони, а наизменично се дозволува сообраќај само

Read More

Утринава во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа кога возило Фолксвагед пасат удри во дрво, информираа од Основното јавно обвинителство. Од силината на ударот на лице место животот го загуби совозачот, 44 годишна сопруга на возачот на автомобилот. Возачот, 49 годишен жител на Крани, преспанско со

Read More

Во страшна сообраќајна несреќа на рускиот претседателски автомобил, загина возачот на Путин, кој имаше 40 години искуство, пренесеува The Sun. Драматични снимки од несреќата се споделуваат на социјалните мрежи, а според информациите се случила во Авенијата Кутузовски. Сообраќајката ја предизвикал Мерцедес кој изгубил контрола и влетал во

Read More