Monday, Apr 6, 2020
HomePosts Tagged "мотоциклист"

Поранешниот шампион во мотоциклизам Ники Хејден, им подлегна на повредите по минатонеделната сообраќајна несреќа. Американецот од минатата среда беше хоспитализран со тешки повреди на главата во болницата во Чезена, откако во Римини возејќи велосипед во него удри автомобил. Врз Хејден беа извршени неколку интервенции, но и покрај

Read More

Мотоциклистот за малку ќе беше каснет од змија и тоа на пат во движење. Поминувајќи мотоциклистот сакаше да ја заобиколи змијата, но таа скокна кон него за да го касне, па за среќа неговата навремена реакција го спаси. Потоа продолжил да вози како ништо да

Read More

34 годишниот Е.А од Турција со мотоцикл „јамаха“ учествувал во судир со автомобил при што се здобил со телесни повреди, а исто така и патниците на „тавријата“ се полесно повредени и примени во општата болница во Куманово. Мотоциклистот изгубил контрола при исклучување од патот Табановце Скопје

Read More

Загина мотоциклист на патот Охрид – Кичево, кај село Требеништа. Несреќата се случила попладнево помеѓу моторцикл и камион. Моторциклот од Скопје се движел во правец кон Охрид, а тешкото товарно возило „Сканија“, од Охрид кон Кичево. Моторциклот завршил под камионот. Загинатиот мотоциклист е 45 годишен

Read More

Беверли Кларк иако прекршена од болка реши да ја објави видео снимката во која нејзиниот 22 годишен син Луис загинува на застрашувачки начин судирајќи се директно со друг мотор при што се случува и експлозија. Беверли потенцира дека не сака ваква несреќа никој да доживее

Read More

Младиот мотоциклист кој ноќта се судри со автобус на приватен превозник им подлегна на повредите во градската болница во Прилеп. 25 годишниот Д.Д. бил удред од автобус кој го управувал 31 годишниот возач А.Б. исто така од Прилеп. Екипи на МВР и јавен обвинител извршиле

Read More

Пешак и моторџија се тешко повредени во две одвоени сообраќајни несреќи што се случија вчера во Велешта, Струшко. Во 17.10 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, во селото Велешта, автобус „сетра“ со охридски регистарски ознаки, управуван од С.К.(1971) од Велешта удрил во велосипед со мотор „томос“ без

Read More

Еден мотоциклист настрада во тешка сообраќајна несреќа која утрово во 6.20 часот се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во скопската населба Кисела Вода. До несреќата дошло откако мотоциклистот, поради влажниот коловоз, изгубил контрола врз возилото и се судрил во автомобил. Повреденото лице веднаш е пренесено во болница

Read More

Сообраќајна несреќа се случи пред околу два часа на улицата Водњанска, во центарот на Скопје. Според податоците кои се појавија на Ѕидот на сообраќајниот срам, моторциклист бил прегазен на улицата. Засега не се знае дали има жртви и колкава е материјалната штета. Полицијата врши увид. Повеќе

Read More

Заменик шефот на истанбулската полиција, Џелал Јилмаз, застрелал мотоциклист во глава. Камерите за видео надзор ја снимиле целата случка. На целата ситуација ѝ претходела расправија помеѓу мотоциклистот и полицаецот. На снимката од безбедносните камери се гледа како тие двајца се расправаат и започнуваат тепачка, која била

Read More