Saturday, Sep 26, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈ (Page 3)

Како што пренесуваат англиските медиуми, Патрик Виера би можел во скоро време да се пресели повторно во Премиер Лигата. За неговите услуги е заинтересиран Саутемптон, кој неодамна му се заблагодари на Клод Пуел и остана без тренер иако овој тренер имаше доста солидна сезона. Виера

Read More

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и ПСВ Ајндховен Мемфис Депај и неговиот тимски колега од репрезентацијата Квинси Промес снимија рап песна. На крајот на оваа недела се очекува промоција на видеото, но во продолжение може да го погледнете на кратко видеото кое го постави Мемфис Депај

Read More

Досегашниот фудбалер на Остенде Нани Ландри Димата, денеска потпиша петгодишен договор со Волфсбург.   Спортскиот директор на Волфсбург Олаф Ребе рече дека Нани е млад и флексибилен напаѓач и германскиот клуб внимателно го следел неговиот напредок. Германскиот магазин Кикер пренесува дека Волфсбург за младиот белгиец платил 10 милиони

Read More

Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА) денеска најави дека Дирк Новицки ќе биде капитенот на тимот на светот заедно со кошаркарот на Шарлот Хорнетс Кембл Вокер. Новицки одигра 13 пати на Ол-Стар натпреварите, а минатата сезона стана првиот странски играч во НБА кој постигна 30.000 поени во кариерата. Капитен

Read More

Во Глазгов веќе се работи на донесување нови фудбалери и зајакнување на тимот за следната сезона, последен на таа листа се најде колумбиецот. 20-годишниот напаѓач, Алфредо Морелос, е новото засилување на Ренџерс, кој потпиша договор со клубот до 2020 година!   #RangersFC is today delighted to announce the

Read More

Младата репрезентација на Англија е новиот светски шампион по победата во финалето над Венецуела со резултат 1-0 (1-0). Единствениот гол на овој натпревар го постигна Калверт-Левин во 35 минута, но херој беше веднаш до него и голманот Вудман кој спаси пенал 15 минути пред крајот на

Read More

Руската тенисерка, Марија Шарапова изјави јавно дека нема да се натпреварува на турнирите на трева оваа сезона, поради мускулна повреда со која се здобила минатиот месец на турнирот во Рим. Шарапова која се врати на терените по 15-месечната суспензија поради користење на недозволени супстанци, мелдониум, требаше

Read More

Нашата најдобра машка фудбалска репрезентација денес игра против селекцијата на Шпанија како дел од 6 круг од групата “Г“ во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година. Во пресрет на овој натпревар, капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев изјави дека целиот

Read More

Претседателот на турскиот фудбалски клуб Али Aј потврди дека го има завршено трансферот со Роберт Просинечки. Од утре се очекува “Жути“ да седне на клупата на Бурса! Поранешниот фудбалер и тренер на Црвена Ѕвезда по обврските со репрезентацијата на Азербејџан, кој ги предводи во рамките на

Read More

Францускиот ракометен тим и актуелниот вицешампион на Европа, екипата на Париз Сен Жермен објави дека се договориле на соработка со голманот Винсент Џерард. Џерард со шампионот на Франција, потпиша тригодишен договор, но ќе се приклучи на тимот во текот на летото 2019 година, кога неговиот договор

Read More