Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Глазгов Ренџерс"

Во Глазгов веќе се работи на донесување нови фудбалери и зајакнување на тимот за следната сезона, последен на таа листа се најде колумбиецот. 20-годишниот напаѓач, Алфредо Морелос, е новото засилување на Ренџерс, кој потпиша договор со клубот до 2020 година!   #RangersFC is today delighted to announce the

Read More

Португалскиот дефанзивец Бруно Алвес потпиша договор со шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс, договор е потпишан на две години. Бруно Алвес пристигна во клубот како слободен играч откако неговиот договор заврши со Каљари.   “Ова е едно од најубавите чувства што ги доживеав низ својата кариера, а последен пат

Read More