Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "juventus"

Работата е речиси сигурно готова, Конте се согласи, Немања Матиќ ќе си замине ова лето од екипата на Челзи! Според "Тајмс", Србинот треба да замине во Манчестер Јунајтед или Јувентус, Конте се согласи да го продаде. "Сините" ќе ја забрзаат целата приказна за да можат

Read More

Полскиот голман Војчек Шчесни кој има 27 години и е во редовите на “Топџиите“ од 2006 година, замина за Јувентус за трансфер вреден 14 милиони евра. Една година пред истекот на договорот тимот од Лондон заработи добра сума на пари за играч на кој веќе неколку

Read More

Од почетокот на следната сезона, односно од 1 јули оваа година, Јувентус стадионот ќе се вика "Алијанц Стадион". Ова беше одлучено од управата по преговорите со популарната компанија во областа на осигурувањето, компанијата која веќе долго време е во фудбалот и која спонзорира многу фудбалски клубови. По

Read More

Коло пред крајот на шампионатот на италијанската Серија А, Јувентус го освои новото Скудето. Торинската “стара дама“ го освои и купот на Италија и на 3 јуни го очекува финале во Лигата на Шампионите против Реал Мадрид во Кардиф. Даниеле Ругани е млад играч кој игра

Read More

Добрите игри на Хуан Квадрадо во дресот на Јувентус придонесоа за "старата дама" да го откупи договорот на колумбиецот од Челзи за сума од 20 милиони евра! Квадрадо беше на позајмица во Јувентус од Челзи последните две сезони, освои две титули во лигата и две купа,

Read More

Фудбалскиот клуб Јувентус веќе го донесе првото засилување за следната сезона. Тоа е 19-годишниот уругваец Родриго Бентанкур кој доаѓа од Бока Јуниорс за 9,5 милиони евра.   Јуве овој трансфер го има договорено многу одамна, а сега и официјално, Бентанкур потпиша пет-годишен договор со актуелниот шампион на

Read More

Вечерва со средбите во Торино и Дортмунд започнува четврт-финалето на Лигата на шампионите. Јувентус во Торино ја дочекува екипата на Барселона, ќе проба да се одмазди за 2015 година и изгубеното финале каде “каталонците“ победија со 3-1 и дојде до титулата европски првак. “Мораме да одиграме

Read More

Марко Пјаца, младиот напаѓач на Хрватскиот национален тим и Јувентус од Торино, се повреден во пријателски натпревар, кој Хрватскиот тим го одигра во Талин против Естонија и загуби со 3:0. Младиот играч се повреди во 63 минута од надпреварот. По испитувања, беше објавено дека младиот

Read More

Долгата клуп е честа добар предуслов за екипата да се бори за поголем број на титули. Може ли Јувентус оваа година до тројната круна? Првиот и вториот состав на Јуве оваа сезона се исклучително моќни. Многу коментираат дека „Старата Дама“ и со вториот тим без

Read More

Хрватскиот експерт го потврди она што веќе со денови се провлекуваше по медиумите, срушен е клупскиот рекорд! Тренерот на Вест Хем Славен Билиќ, денес потврди дека во лондонскиот клуб ќе пристигне репрезентативецот на Италија и досегашниот фудбалер на Јувентус, Симоне Заза. „Кога станува збор за

Read More