Wednesday, Sep 23, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈ (Page 4)

Хофенхајм доби големо засилување за следната сезона. Тимот го очекува голем предизвик, да игра во квалификациите за Лигата на шампионите, и засилувањата се веќе видливи. Првиот ќе биде Серж Гнабри, 21-годишниот крилен играч и поранешен фудбалер на Арсенал и човек кој одигра одлична сезона за Вердер

Read More

Екипата на Милан ништо не пропушта на случајот. Во потрага се по прва класа напаѓач, прво беше објавено дека тоа ќе биде Мората од Реал Мадрид но изгледа дека од тој трансфер нема да биде ништо. Потоа имаа доверба во Белото од Торино но неговата

Read More

Италијанскиот фудбалски тренер Лучијано Спалети изјави денеска дека се согласил да ја предводи екипата на Интер и дека останале само формалности за потпишување на договор. "Се е на место. Ние се ракувавме. Старомодни сме ние ги решаваме работите со ракување", рече Спалети за италијанските медиуми. Спалети

Read More

Полскиот голман Војчек Шчесни кој има 27 години и е во редовите на “Топџиите“ од 2006 година, замина за Јувентус за трансфер вреден 14 милиони евра. Една година пред истекот на договорот тимот од Лондон заработи добра сума на пари за играч на кој веќе неколку

Read More

Прекрасен дочек им беше приреден на ракометарите на Вардар кои од Келн се вратија како европски шампиони. Сите ракометари изразија огромна благодарност до верните навивачи како и до македонската публика која им дала огромна сила. Оваа победа е за вас, рече Тимур Дибиров. Тренерот и врвен

Read More

Во саботата навечер, се одигра последниот натпревар од Лигата на шампионите во сезоната 2016/2017, во која Реал Мадрид по 12-ти пат во својата историја ја освои титулата на шампион на Европа. По финалниот натпревар УЕФА го избра најдобриот состав во Лигата на шампионите оваа сезона, а

Read More

Металург заедно со Ракометната федерација на Македонија ќе испратат заедничко барање до Европската ракометна федерација, каде би покажале желба и интерес за македонскиот вицепрвак Металург повторно да игра во Лигата на Шампионите. “Документацијата и сите формулари за аплицирање за дополнително, второ место во следната сезона

Read More

Фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд потврди на својата веб-страница дека Петар Бош е новиот тренер на овој тим. Бош потпиша договор до 2019 година, а попладне ќе биде официјално претставен на прес-конференцијата. Бош оваа сезона ја водеше екипата на Ајакс и загуби во трката за титулата од страна

Read More

За шампионскиот тренер на Вардар, Раул Гонзалес, нема пауза тој мора да работи напорно како би ја направил Македонија уште посреќна, да ја однесе на Европското првенство во Хрватска кое ке се игра во 2018 година. Тој го објави поширокиот список на играчи а набрзо

Read More

Ракометарите на Вардар слетаа во Скопје каде ѓи очекува голем пречек на плоштадот во Скопје, откако во неделата во Келн стигнаа до титулата во Лигата на Шампионите. Хероите на Македонија беа пречекани од големи број на фанови на аеродромот „Александар Велики“. Главниот во одбраната на

Read More