Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "премиер лига"

Како што пренесуваат англиските медиуми, Патрик Виера би можел во скоро време да се пресели повторно во Премиер Лигата. За неговите услуги е заинтересиран Саутемптон, кој неодамна му се заблагодари на Клод Пуел и остана без тренер иако овој тренер имаше доста солидна сезона. Виера

Read More

Напаѓачот Џермејн Дефо се согласи по испаѓањето на неговиот тим од Премиер лигата Сандерленд, да се пресели во редовите на Борнмаут за неделна плата од 130 000 фунти. Договорот ќе биде потпишан на три години. Тој во Борнмаут ќе пристигне како слободен играч, бидејќи на

Read More

Брајтон новиот клуб во Премиер Лигата, го објави првиот транфер за следната сезона, договорен е играчот Паскал Грос, 25-годишниот играч од средниот ред на Инголштад, кој оваа сезона создаде 95 шанси за гол на своите соиграчи, што е повеќе од било кој друг играч во

Read More

Фудбалерот на Лестер Ријад Марез, изрази желба да ги напушти редовите на клубот, со кого минатата сезона ја освои Премиер Лигата, пишуваат британските медиуми. Слична ситуација беше и претходното лето, тој беше поврзуван со Арсенал, но алжирецот се одлучи да остане на “Кинг Пауер“ како

Read More

Играчите на Брајтон остварија пласман во Премиер Лигата со победата над Виган. Брајтон победи со головите на ветеранот Глен Мареј и левото крило Соли Марч и по 43 кола го прослави своето место во елитата, за наредната сезона. Брајтон во последниве неколку години редовно доаѓаат

Read More

Благодарение на фудбалерите на Кристал Палас се врати неизвесноста во шампионатот на англиската Премиер лига. "Орлите" во 29 коло славеа на Стемфорд Бриџ против Челзи со резултат 2-1. Сите голови паднаа во првите десет минуту од првото полувреме, на домаќинот и беа потребни само пет минути

Read More

Со натпреварот меѓу Хал сити и шампионот Лестер кој  се игра попладнево, ќе започне новата сезона во фудбалскиот шампионат на Англија, односно најсилната конкуренција Премиер лигата. Дербито на воведното коло ќе се игра утре во Лондон каде Арсенал ќе го пречека составот на Ливерпул, а интересно

Read More

Екипата на Мидлсборо ја заврши работата околу доведувањето на Невен Суботиќ, а преостанаа уште само неколку ситни детали околу новиот договор. Мидлзбро до сега ги доведе Валдес, Еспиноза, Мекги, Де Рон, Фишер, а сега се на пат да го добија и шестото засилување за предстоечката

Read More

Реал Мадрид наскоро би можел да се засили со везниот фудбалер на репрезентацијата на Франција. Се чини дека од трасферот на Пол Погба во Реал Мадрид нема да има ништо, па Зидан се сврте кон својот друг сонародник од редовите на Лестер Сити. Се споменуваше

Read More

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија би можело да биде голем удар за островскиот фудбал. Откако Велика Британија на референдумот изгласа излегување од Унијата, се појави страв дека тоа може да ги оштети бројни премиерлигашки клубови. Доколку тоа се случи, многу играчи би

Read More