Wednesday, Jun 23, 2021
HomePosts Tagged "манчестер јунајтед"

Екипата на Реал Мадрид вечерва во Скопје го освои Супер купот, победувајќи го Манчестер jунајтед со 2:1 на градскиот стадион „Филип Втори“ во Скопје. „Кралевите“ по четврти пат ќе го однесат трофејот во Супер купот во Мадрид. Првото полувреме заврши со резултат 1:0 за „кралевите“, откако Касемиро

Read More

Досегашниот дефанзивец на Барнли Мајкл Кин е на чекор до преминување во редовите на Евертон. Бројни англиските медиуми известуваат дека работата е завршена, Евертон ќе плати надомест од 25 милиони евра, но Барнли ќе заработи само 18,75. Всушност, како дете на Јунајтед, Кин замина во редовите на

Read More

Работата е речиси сигурно готова, Конте се согласи, Немања Матиќ ќе си замине ова лето од екипата на Челзи! Според "Тајмс", Србинот треба да замине во Манчестер Јунајтед или Јувентус, Конте се согласи да го продаде. "Сините" ќе ја забрзаат целата приказна за да можат

Read More

Рио Фердинанд во 2015 година ја заврши фудбалска кариера играјќи за КПР, додека најголем успех го постигна во тимот на “Црвените Ѓаволи“ за кој играше 12 години од 2002 до 2014 година и беше столбот во одбраната на Манчестер Јунајтед. Тој сега работи во спортската

Read More

Златан Ибрахимовиќ ги оперираше предните лигаменти на коленото кој неодамна ги скина на натпреварот во четврт-финалето од Лига Европа против Андерлехт. Неговиот агент Мино Рајола потврди дека операцијата поминала добро и дека очекува целосно Златан да се врати на фудбалот. Веднаш почнаа да шпекулираат, како дошол крајот

Read More

Златан Ибрахимовиќ одби нов едногодишен договор од Манчестер Јунајтед, бидејќи не знае дали ќе биде подготвен за следната сезона. Шведскиот фудбалер минатата недела се здоби со сериозна повреда и се соочува со долга пауза, но од клубот не се грижат за тоа, тие сакат да ги

Read More

Поранешниот прв играч на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, кој сега работи како консултант за "Скај Спорт" смета дека "црвените ѓаволи" ќе имат големи проблеми во наоѓање на соодветна замена за Златан Ибрахимовиќ, ако тој одлучи следната сезона да замине од "Олд Трафорд". “Ќе биде голем проблем

Read More

Играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Џеси Линдгард го продолжи договорот со клубот до јуни 2021 година со можност за продолжување на уште една година. 24-годишниот Линдгард во Манчестер Јунајтед е од својата седма година, Тој долго време беше на позајмица во клубови како Лестер

Read More

Легендарниот играч на Манчестер Јунајтед Енди Кол ќе мора да оди на трансплантација на бубрег. Познатиот напаѓачот пред три години му е откриен вирус кој ги напаѓа бубрезите. Веќе еднаш беше на лекување, но сега мора да се сврти повторно. "За време на третманот, Енди Кол

Read More

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед го пушти Бастијан Швајнштајгер да се приклучи на Чикаго, тим кој игра во американската МЛС лига. Германскиот репрезентативец потпиша едногодишен договор со Чикаго, во кој според британските медиуми ќе заработува околу 70.000 фунти неделно. "Јас сум секогаш во потрага да пронајдам нешто

Read More