Wednesday, Jun 23, 2021
HomePosts Tagged "Мајнц"

Бундеслигашкиот тим, Келн и официјално објави дека го донесе во своите редови колумбискиот напаѓач, Џон Кордоба. 24-годишниот напаѓач пристигна во редовите на Келн како замена за Антонио Модесте, кој во претходната сезона беше трет најдобар стрелец во Бундеслигата, кој замина за 35 милиона во кинески Тијанџин.

Read More

Фудбалски клуб Мајнц денес го ангажираше поранешниот голман на националниот тим на Германија, Рене Адлер. 32-годишниот голман пристигна како слободен агент, и потпиша договор на две години. Адлер изјави дека потпишувањето со Мајнц за него е “вистински потег во вистинско време“. Тој во 2012 година замина

Read More