Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Челзи"

Челзи оваа недела треба да ги реши најглавните прашања околу трансферите кои се однесуваат на овој преоден период. Засилувањата по вкусот на Контре треба да пристигнат оваа недела, а самите трансфери покажуваат дека Роман Абрамович е решен да направи “дрим тим“. Се чини дека трансферот на

Read More

Работата е речиси сигурно готова, Конте се согласи, Немања Матиќ ќе си замине ова лето од екипата на Челзи! Според "Тајмс", Србинот треба да замине во Манчестер Јунајтед или Јувентус, Конте се согласи да го продаде. "Сините" ќе ја забрзаат целата приказна за да можат

Read More

Екипата на Милан ништо не пропушта на случајот. Во потрага се по прва класа напаѓач, прво беше објавено дека тоа ќе биде Мората од Реал Мадрид но изгледа дека од тој трансфер нема да биде ништо. Потоа имаа доверба во Белото од Торино но неговата

Read More

Младиот напаѓач на Челзи и на младинскиот тим на Англија, Доминик Соланке преминува во редовите на Ливерпул по истекот на важечкиот договор со лондонски Челзи, потврдија денес во клубот од Енфилд.   Трансфер на овој талентиран напаѓач ќе го чини Ливерпул околу 3 милиони фунти, бидејќи потекнува

Read More

Репрезентативниот голман на Босна и Херцеговина, Асмир Беговиќ, потпиша повеќегодишен договор со екипата на Борнмут, каде што ќе дојде како слободен агент на 1 јули, по истекот на сегашниот договор со Челзи. Беговиќ е роден во Требиње, во 1987 година, ја започна својата кариера во помлади

Read More

Повратникот во Премиер лигата, екипата на Њукасл Јунајтед, напорно работи на подготовка на тимот за новата сезона. По одличната игра во црно-белиот дрес, Кристијан Атсу е откупен од Челзи и сега е официјално играч на Њукасл. Рафа Бенитез немаше ништо друго освен пофалби за репрезентативецот на

Read More

Добрите игри на Хуан Квадрадо во дресот на Јувентус придонесоа за "старата дама" да го откупи договорот на колумбиецот од Челзи за сума од 20 милиони евра! Квадрадо беше на позајмица во Јувентус од Челзи последните две сезони, освои две титули во лигата и две купа,

Read More

Благодарение на фудбалерите на Кристал Палас се врати неизвесноста во шампионатот на англиската Премиер лига. "Орлите" во 29 коло славеа на Стемфорд Бриџ против Челзи со резултат 2-1. Сите голови паднаа во првите десет минуту од првото полувреме, на домаќинот и беа потребни само пет минути

Read More

Менаџерот на Челзи Антонио Конте го сака во клубот на "Стемфорд Бриџ" Алваро Мората. Италијанскиот тренер се сретнал со шефот на Челзи, Роман Абрамович и барал од него да се сретне со членовите на Реал и да преговараат околу преселбата на Алваро Мората во Лондон. Мората

Read More

Англиските медиуми јавуваат дека Челзи сака да го обезбеди Азар на подолг рок, а тоа е евидентно по подготовка на нов договор, иако актуелниот му истекува дури во 2020 година. Наводно, за услугите на Азар се заинтересирал Реал Мадрид, па „сините“ од Лондон сакаат да

Read More