Friday, Jul 3, 2020
HomePosts Tagged "потпис"

Околу 2.000 од потребните 10.000 потписи досега имаат собрано родителите на деца со посебни потреби, за да поднесат иницијатива до Собранието за измена на одредени закони за да им се олесни животот. Тие со своите деца три дена кампуваа во паркот Жена Борец спроти самото

Read More

Антонио Конте е свесен дека мора да ја засили последната линија во тимот. Како што пренесуваат медиумите, Челси влегол во трката за потпис на дефанзивецот на Валенсија Шкордан Мустафи. Наводно, Челси бил подготвен да плати околу 25 милиони евра за фудбалерот кој се наоѓа на

Read More

Пратеникот од редовите на ДУИ, Муса Ибраими за време на последната седница на Комисијата за финансирање и буџет одржана минатата недела, со потпис на списокот на пратеници потврдил присуство уште за двајца негови колеги кои не се појавиле на седницата – Рамиз Мерко и Јамин

Read More

Претседателот Иванов деновиве престојува во работна посета на Република Турција, каде што учествува на Светскиот хуманитарен самит во Истанбул, во организација на Обединетите Нации. Притоа,  домаќините увиделе дека Иванов на заедничката фамилијарна фотографија од самитот  е заведен како “Претседател на ПЈРМ” тоа предизвикало непријатност, бидејќи и

Read More

Мендух Тачи се закани дека ќе го напушти пржинскиот договор. Лидерот на ДПА најавува дека основна причина за тоа е што точките битни за албанците воопшто не дошле на дневен ред и дека пржинскиот договор не ги дал резултатите кои се очекувале од него. Тој

Read More

Актуелниот премиер на државава уверува дека Македонија е четврта најниско задожена држава во Европа, според евростат. Според Груевски, јасно било дека во периодот што претстои стратегија на СДСМ ќе биде да се делува во насока на „наводното“ спречување на задолжувањата. „'Наводно' спречување на задолжување во смисла

Read More