Friday, Feb 26, 2021
HomePosts Tagged "фалсификат"

Пратеникот од редовите на ДУИ, Муса Ибраими за време на последната седница на Комисијата за финансирање и буџет одржана минатата недела, со потпис на списокот на пратеници потврдил присуство уште за двајца негови колеги кои не се појавиле на седницата – Рамиз Мерко и Јамин

Read More

  Двајца албански државјани завчера се приведени под сомнение дека со фалсификувани пасоши се обиделе да поминат на граничниот премина Табановце. Лицата се на возраст од 22 и 28 години кои во 22 и 45 минути се обиделе да ја преминат границата и да влезат на територијата

Read More

Полицијата од Македонски Брод поднесе пријава против две момчиња од 20 години поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“ Пријавените на 16.овој месец во домот на првопријавениот изработиле 10 (десет) лажни банкноти во апоени од по 1000 денари и 58 лажни банкноти во апоени

Read More

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на прес-конференција рече дека истрагата што ја отворил дошла до 70.000 формулари за дупликат возачки дозволи во МВР и покажала вмешаност на висок раководител во Министерството. - Откако откривме дека во МВР незаконски се издаваат и печатат лични документи,

Read More

Премиерот Никола Груевски во најновиот јавен настап  побара од техничкиот министер Оливер Спасовски да го реши наводниот скандал со лажните лични карти, кои според истражувањето на Фокус ги има 30 илјади со примена на двојни идентитети на различни адреси. Според Груевски многу е важно да се

Read More

Новинарот Љубиша Арсиќ најпрво за неделникот Фокус, а потоа и во емисијата „360“ на Алсат М откри дека доверлив избор му пренел информација за изработка на 30 илјади лажни лични карти од кои 105 му ги дал на увид. Арсиќ вели дека изворот не сакал јавно

Read More