Saturday, Apr 4, 2020
HomePosts Tagged "Челси"

Голот ја заобиколи планетата, навистина е преубав, иако можеби и Куртоа можеше подобро да реагира. Голот на Хендерсон е дефинитвно еден од погодоците кој ќе ја одбележи оваа сезона, веќе сега е во конкуренција, можеби Куртуоа му ја олесни работата со тоа што беше неколку

Read More

Англиските медиуми и понатаму го форисираат незадоволството на Конте од Бранислав Ивановиќ, му доведуваа замена цело лето, а сега шпекулациите се однесуваат на јануарскиот трансфер период. Конте наводно го посакува сонародникот Дармијан, што не е нова приказна, но англиските медиуми тврдат дека работата е сега

Read More

Фудбалскиот клуб Челси ги разгледува опциите следното лето да испрати рекордна сума на пари за напаѓачот на Атлетико Мадрид Антоан Гризман, пренесоа денес британските медиуми. Според пишувањата на медиумите на Островот, тренерот на Челси Антонио Конте јасно и дал до знаење на управата на Челси

Read More

Челси од денес е посилен за поранешниот фудбалер на Болтон и Сандерленд. Човекот кој доаѓа од школата на Реал Мадрид Маркос Алонсо стави потпис на петгодишен договор со Челси. Овој трансфер веќе неколку дена беше најавуван, според некои информации Челси за услугите на на овој

Read More

Фудбалскиот клуб Челси во последниот ден од летниот трансфер период преговара со Парис Сен Жермен околу трансфер на Давид Луиз, бидејќи управите не можат да се договорат околу цената за фудбалерот, пренесува „Sky Sport“. Челси понудил 30 милиони фунти за Луиз, но ПСЖ, пред две

Read More

Според шпекулациите кои доаѓаат во Италија Конте е сериозно заинтересиран за услугите на фудбалерот на Интер и репрезентативецот на Хрватска Марсело Брозовиќ. Наводно на „Меаца“ веќе била одбиена една понуда од лондонскиот клуб за овој фудбалер, а таа гласела, пари плус Оби Микел за услугите

Read More

Конте во повеќе наврати нагласи дека му недостасува засилување во последната дефанзивна линија, доколку пристигнат посакуваните цели Куртоа ќе може да оди на „одмор“. Спотед италијанските медиуми Челси и понатаму е во трка за Кулибали до Наполи. Наполи одби неколку понуди од Челси, но Конте

Read More

Англичаните потполно полудеа во овој трансфер период. Пред само две сезони Наполи го доведе Калиду Кулибали од Генк во трансфер вреден 7 милиони евра плус бонуси. Овој стопер во првата сезона во Серија А не импресионираше, но минатата година одигра одлична сезона и го привлече

Read More

Играчите не би имале ништо против, но нивните клубови тешко ќе пронајдат заеднички јазик. Јувентус и понатаму се обидува да го доведе Немања Матиќ. Наводно, тие веќе и постигнале договор со Србинот, но Конте не сака да го пушти. Тој смета на Србинот, попуст за

Read More

Новата понуда на Челси вклучува пари плус двајца играчи. Англиските медиуми денес пренесуваат дек Челси е подготвен да ја исправи грешката на Мурињо така што на „Гудисон Парк“ заедно со одредена сума на пари ќе ги испрати Лоик Реми и Асмир Беговиќ. Сумата која се

Read More