Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "атлетико мадрид"

Антоан Гризман потврди дека следната сезона сака да го носи дресот на Атлетико Мадрид и покрај големиот интерес на клубот од Олд Трафорд. Францускиот репрезентативец смета дека би било нефер да во овој момент го напушти Атлетико Мадрид, на кој Судот за спортска арбитража изрече

Read More

“Sky Sports“ објави дека постои можност напаѓачот на Лестер да ја продолжи кариерата во Шпанија. За Варди е заинтересиран Атлетико Мадрид. Лестер оваа сезона одигра дуел со Атлетико во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите, шпанскиот тим излезе како победник, но напаѓачот на "лисиците" го купи

Read More

Реал и Атлетико Мадрид ремизираа во градското дерби 1-1. Антоан Гризман постигна гол, кој може да го загрози шампионатот на европскиот шампион. Францускиот фудбалер во 85 минута ја затресе мрежата на домашната екипа, со што го остави Реал на 72 поени, овозможи на Барселона со

Read More

Понудите се испратени на три адреси, извесно е, доколку некоја од овие биде прифатена, Атлетико ќе има нов рекордер! Најголема сума која до сега клубот ја има платено е 40 милиони евра за Радамел Фалкао. Колумбиецот ги оправда парите, а сега се во потрага по

Read More

Во вечерното финале од Лигата на шампионите повторно ќе се судрат градските ривали Реал и Атлетико од Мадрид. Фудбалерите на Реал ја посакуваат рекордната 11-та титула, додека пак момците на Диего Симеоне ќе бидат дополнително мотивирани барајќи одмазда за поразот пред две години во Лисабон. Зидан

Read More

Капитенот на Атлетико Мадрид Габи Фернандес и миленикот на навивачите на Атлетико Фернандо Торес ќе останат во клубот и следната сезона, и покрај богатите понуди кои и двјацата ги добија од Кина, пренесуваат денес шпанските медиуми. Според овие информации, Габи, кој наскоро ќе наполни 33

Read More

Реванш средбата во четвртфиналето од Лигата на шампионите заврши кобно за каталонскиот гигант, откако Атлетико Мадрид со 2-0, односно вкупен резултат 3-2 ја елиминираше Барселона и се пласираше во полуфиналната фаза. Напаѓачкто трио Нејмар-Меси-Суарез беше речиси невидливо на Висенте Калдерон, посебно аргентинскиот напаѓач кој не упати

Read More

Атлетико Мадрид сака да ги засили крилните позиции во овој преоден рок, а Диего Симеоне веќе ја има прва мета. Фудбалерот на Челси кој во овој момент настапува како позајмен фудбалер во екипата на Јувентус, Хуан Квардадо, е на листата за засилување кај Атлетико Мадрид за

Read More

Турскиот репрезентативец и играч на Атлетико Мадрид, Арда Туран, се чини дека се засити од шпанскиот фудбал. Тој е решен својата кариера да ја продолжи во Англија и тоа во клуб што настапува во Лигата на шампионите. Неговиот агент изјави дека за него се заинтересирани

Read More