Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Антоан Гризман"

Антоан Гризман потврди дека следната сезона сака да го носи дресот на Атлетико Мадрид и покрај големиот интерес на клубот од Олд Трафорд. Францускиот репрезентативец смета дека би било нефер да во овој момент го напушти Атлетико Мадрид, на кој Судот за спортска арбитража изрече

Read More

Реал и Атлетико Мадрид ремизираа во градското дерби 1-1. Антоан Гризман постигна гол, кој може да го загрози шампионатот на европскиот шампион. Францускиот фудбалер во 85 минута ја затресе мрежата на домашната екипа, со што го остави Реал на 72 поени, овозможи на Барселона со

Read More

Реванш средбата во четвртфиналето од Лигата на шампионите заврши кобно за каталонскиот гигант, откако Атлетико Мадрид со 2-0, односно вкупен резултат 3-2 ја елиминираше Барселона и се пласираше во полуфиналната фаза. Напаѓачкто трио Нејмар-Меси-Суарез беше речиси невидливо на Висенте Калдерон, посебно аргентинскиот напаѓач кој не упати

Read More