Monday, Apr 6, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈАвтомобилизам (Page 4)

Американците конечно може да се пофалат со првиот хипер автомобил Trion Nemesis кој може да достигне брзина од 100 километри на час за 2.8 секунди, а максималната брзина е поставена на неверојатни 466 километри на час. Trion Nemesis располага со 2000 коњски сили, а има

Read More

Tesla одговори на сите медиумски паники дека модерните автомобили со компјутерски системи може да се хакираат, а со тоа возачите да се доведат во опасност. Затоа Tesla Motors ангажираше хакери за време на конференцијата Def Con кои ќе имаат задача да ги пронајдат сите слабости

Read More

Пред да помислите дека ова е статија за „спонзоруши“ кои се „палат“ на скапи коли да објасниме дека пишуваме за колите по кои жените полудуваат и сакаат да ги купат и возат, слично како што мажите се палат на одредени брендови и модели. Според анкетата

Read More

Tesla креираше автоматски роботизиран полнач за електричните автомобили кој има форма на змија и може самостојно да се поврзе со докинг влезот. Роботската змија автоматски ќе го полни вашиот автомобил секогаш кога ќе се паркирате на пример во гаражата за да не останете со празен

Read More

Прималиво звучи самата идеја за користење на едно превозно средство со кое може и да се вози и да се лета. Американците од Terrafugia проектираа концепт кој точно ги обединува својствата на автомобил и летало. Видеото дадено подoлу е само добра комјутерска илустрација на концептот.

Read More

Многумина се информираа преку интернет пред да купат нов автомобил, но без оглед на сите спецификации и рецензии не може да добиете конкретна слика за самата „вожња“. Токму затоа треба да направите едно тест возење пред да го купите автомобилот и да ги осетите сите

Read More

Фановите на тројцата откачени британци не треба да очајуваат бидејќи водителите Џереми Кларксон, Џемјс Меј и Ричард Хамонд повторно ќе не забавуваат со емисијата Top Gear, но овој пат на Amazon со склучен договор за цела сезона. BBC откако го отпушти омилениот водител Џереми Кларксон се

Read More

Преработената Regera од мирување до 300 км/ч и повторно застанување, постигнува време од само 17:59 секунди, краток интервал кој може да го постигнат само супер спортисти од калибарот на McLaren P1, Ferrari LaFerrari или Porsche 918. Шведската работилница во 12-годишното постоење има произведено вкупно 115 возила.

Read More

Fiat Chrysler се согласи да плати 105 милиони долари што е рекордна изречена казна од Американското министерство за сообраќај поради лошиот начин на поправка на вратени возила, а ќе мора да ги откупи сите неисправни модели на Jeep RAM од корисниците на кои им ги

Read More

Илон Маск, омилениот директор и иноватор го најави новиот Ludicrous Mode на возење кој ќе биде вграден во автомобилите на Tesla Mode и ќе го надмине досегашното забрзување со insane Mode. На овој начин Tesla автомобилите ќе влезат во супер луда брзина до 100 километри

Read More