Saturday, May 23, 2020
HomePosts Tagged "брзо"

Потребни состојки: 2 јајца 4 парчиња леб 50g путер 4 големи парчиња сирење 2 големи парчиња шунка 2 листови од зелена салата Сол, бибер, некои омилени зачини Подготовка: 1. Намачкајте ги парчињата леб со малку путер и испржете ги од двете страни на тава. Тргнете две парчиња од тавата – тие ќе ви бидат

Read More

Доколку сте љубители на слатките, но не сте многу вешти во кујната, имаме решение за вас. Чоколаден колач кој можете многу лесно да го приготвите. Потребни состојки: 11-12 лажици Екстра бело брашно тип 400 од Жито Лукс 3 јајца 3 филџани шеќер 2 филџани млеко 1 филџан масло 1 пециво 1 ванилин шеќер 100

Read More

За љубителите на пиво кои воедно сакаат и нешто да грицнат, ова е одличен предлог кои совшено ќе се вклопи со вкусот на пивото. За подготовка ви се потребни само 10 минути. Состојки: Пармезан или кашкавал по желба, рендан Лук во прав Свеж босилек, ситно исечкан Начин на подготовка: 1. Загрејте

Read More

Преработената Regera од мирување до 300 км/ч и повторно застанување, постигнува време од само 17:59 секунди, краток интервал кој може да го постигнат само супер спортисти од калибарот на McLaren P1, Ferrari LaFerrari или Porsche 918. Шведската работилница во 12-годишното постоење има произведено вкупно 115 возила.

Read More

Макароните, шпагетите и останатите видови на тестенини се омилени на многумина бидејќи лесно и брзо се подготвуваат, а може да се комбинираат со различни состојки и сосови. Но, доколку сте премногу кратки со време со еден едноставен трик може веднаш да ги зготвите тестенините. Наместо да

Read More

Дојдовте од работа уморни, а во фрижидер нема ништо што може да се нарече ручек? Еве неколку рецепти кои можат да ја спасат вашата репутација на добра домаќинка. Макарони со зеленчук и колбасици Состојки: Италијански (или било кој) колбас - 3-4 парчиња Кромид - 2 парчиња Пиперка - 4 парчиња Лук

Read More