Thursday, Mar 22, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈАвтомобилизамTesla влегува во лудо возење

Tesla влегува во лудо возење

Илон Маск, омилениот директор и иноватор го најави новиот Ludicrous Mode на возење кој ќе биде вграден во автомобилите на Tesla Mode и ќе го надмине досегашното забрзување со insane Mode. На овој начин Tesla автомобилите ќе влезат во супер луда брзина до 100 километри на час за само 2.8 секунди.

Да потсетиме дека Tesla работи со електрични, а не со луксузни спортски автомобили, па ова може да биде најголемата атракција во авто индустријата, но и малку опасна за градска вожња, ако притиснете на погрешното копче.

Извор: telefoni.mk