Saturday, Apr 4, 2020
HomePosts Tagged "Автомобил"

Според неофицијални извори во МВР било опожарено патничко моторно возило Ауди А8 на ул.„Натанаил Кучевишки“ кое е во сопственост на Сашо Каимовски – Панки, пренесува порталот Фактор. Пожарот е изгаснат од екипа на БППЗ. Најверојатно се работи за подметнат пожар.

Read More

Експлозија во Херцег Нови. Разнесено е возилото на Душко Рогановиќ кој во критична состојба е префрлен во болница. Експлозијата се случила во моментот кога Рогановиќ минувал по улицата во близина на автобуската станица во градот. Покрај Рогановиќ со повреди се здобиле уште најмалку две лица. Душко

Read More

Воз кој сообраќал од Скопје кон Кичево удрил во автомобил на див премин, во близина на улицата „Качанички пат“. Во несреќата се повредени возачот и сопатникот од автомобилот, а едниот од нив е задржан во болница. Според информациите на МВР, вчера во 17:10 часот на железничката

Read More

Вчеравечер, околу полноќ, млад скопјанец е повреден намерно со автомобил бидејќи сакал да и помогне на жена која викала од возило. Имено, К.К. додека се движел по улицата Франклин Рузвелт со уште двајца негови другари забележал како, од „крајслер“ во кое имало повеќе лица, непознато женско

Read More

Маж со психички проблеми доцна синоќа со својот автомобил ги пробил заштитните огради на плоштадот „Свети Петар“ во Ватикан и удрил во полициски контролен пункт, по што побарал да биде примен од папата Франциско, јави ДПА. Италијанската полиција соопшти дека го привела 64-годишниот „психички нестабилен“ маж,

Read More

Вчера во 6.15 часот пријавено е дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод автомобил ауди А4, со прилепски регистарски ознаки, излетало од коловозот и застанало во канал со вода, а до него имало починато лице. Како што информираа од полицијата од извршениот увид и извршениот разговор со

Read More

Три лица биле повредени, од кои две потешко, кога експлодирала бомба под автомобил во центарот на Ниш, соопшти полицијата. Според неофицијални информации, бомбата била поставена под бел „голф“, со регистарски таблички од српскиот град Врање, пренесуваат тамошните медиуми. Меѓу повредените се сопственикот на автомобилот и

Read More

Вчеравечер, во 20:45 часот, воз удри во патнички автомобил „мазда“ на патниот премин (магистрален пат А3 Велес-Штип) преку железничката пруга Скопје-Кочани, во с.Лозово. За среќа, нема повредени лица, но е причинета материјална штета. Несреќата се случила кога возот управуван од В.Ц.(1962), налетал на автомобилот кој бил

Read More

Вчера околу 17:30 часот, на локалниот пат Кочани-одмаралиште „Пониква“, атар на село Лешки, кочанско, во неговото возило „пежо 406“ со штипски регистарски ознаки, пронајден е починат Ј.П (63) од Кочани. Како што информираат од полицијата, смрт е констатирана од доктор на Итна медицинска помош. Увид на местото

Read More

Полицијата во Амстердам запленила повеќе од 1.3 милиони евра скриени во багажник од автомобил благодарејќи на острото сетило за мирис на тренирано полициско куче. Возилото било сопрено на улицата Борнеолан, а полициското куче, чија специјалност била откривање на банкноти, парите ги открил во таен дел

Read More