Monday, Aug 3, 2020
HomePosts Tagged "полицаец"

Во поликлиниката „Ѓорче Петров“ во истоимената скопска општина синоќа пациенти нападнале полициски службеник. Полицијата соопшти дека синоќа во 23:05 часот во полициската станица во Ѓорче Петров е добиено известување од дежрната екипа на поликлиниката дека пациенти го нарушиле јавниот ред и мир по што нивни

Read More

На познатата француска авенија Шанзелизе вечерва имаше пукање во кое загина еден полицаец а друг беше ранет. Напаѓачот беше убиен но се чини дека имало и втор напаѓач, објави француското биро на агенцијата Ројтерс. Париската префектура им советува на жителите и туристите да не одат во

Read More

Најчесниот полицаец на светот живее во Дубаи. Тој бил унапреден откако сам на себе си напишал казна. Абдулах Ебрахим Мохамед, сам на себе си напишал казна откако удрил во паркиран автомобил во Дубаи. За овој чесен потег добил многу пофалби од своите старешини, но и

Read More

Полицаец од исламска вероисповед од Чикаго тврди дека добил отказ откако се пожалил поради исламофобните коментари на своите колеги, пишува „Чикаго Трибјун“. Рамтин Сабет е отпуштен од полициската управа на северно Чикаго во февруари. Тој изјавил дека неговите соработници, меѓу другото го нарекувале „водач на Исламска

Read More

Основното јавно обвинителство – Куманово го доби вештачењето за состојбата во која се наоѓал и се наоѓа осомничениот за убиството на полицискиот службеник, што по Наредба на надлежен јавен обвинител ги подготви ЈЗУ Психијатриска болница – Скопје. „Согледувајќи ги наодите и мислењето кои укажуваат на непресметливост

Read More

Сообраќајниот полицаец од Охрид кој доби големо медиумско внимание откако му напиша казна на својот командир бил принуден да земе боледување бидејќи постојано трпел притисоци и мобинг на работното место, известува порталот Охрид1 врз свои извори од СВР Охрид. Како што дознава порталот тој поднел и пријава

Read More

Полицаец од Полициската станица во Охрид, распореден на работа како сообраќаец, казнил свој Командир за сообраќаен прекршок, „претекнување на полна линија“ и управување со нерегистрирано возило – јавува Охрид1 повикувајќи се на свои извори во полицијата. Според информациите кои ги објави порталот, сообраќајниот полицаец го казнил

Read More

Полицаец од Вашингтон е уапсен поради обвинение дека обезбедува материјална поддршка за групацијата Исламска држава. Полицаецот, чија должност е обезбедување на транзитна безбедност - контрола на патниците и возилата во вашингтонското метро, 36-годишниот Николас Јанг е уапсен денеска во полициска станица. Во обвинението се наведува

Read More

Со највисоки полициски и државни почести во присуство на семејството, роднините, пријателите, колегите и голем број високи старешини од Министерството за внатрешни работи во вечното почивалиште денеска беше испратен полицискиот службеник Горан Станишевски на гробиштата во населбата Карпош во Куманово. Станишевски на 30-ти минатиот месец во

Read More

Триесет и тригодишен Е.Б. од кумановската населба Средорек вчера околу 22:30 часот го извршил убиството на полицискиот службеник, триесет и шестгодишниот Горан Станишевски од кумановската населба Карпош, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во соопштението на МВР стои дека синоќа во 21.30 часот, од Итна медицинска

Read More