Tuesday, Jul 7, 2020
HomePosts Tagged "убиец"

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска соопшти дека МВР има „несоборливи докази“ дека лицето Ф.С. го извршил убиството на поранешниот фудбалер Мартин Јанушев, пред две недели во населбата Аеродром. Спасовски рече дека против Ф.С. е поднесена кривична пријава и дека на сила стапуваат и други

Read More

Експлозија во Херцег Нови. Разнесено е возилото на Душко Рогановиќ кој во критична состојба е префрлен во болница. Експлозијата се случила во моментот кога Рогановиќ минувал по улицата во близина на автобуската станица во градот. Покрај Рогановиќ со повреди се здобиле уште најмалку две лица. Душко

Read More

Марк Дејвид Чапман, убиецот на фронтменот на познатата група „The Beatles“, неодамна откри неколку вознемирувачки детали во врска со смртта на Џон Ленон. Чапман изјавил дека на денот на убиството чувал и еден метак за себе, односно за да изврши самоубиство откако ќе го убие

Read More

Основното јавно обвинителство – Куманово го доби вештачењето за состојбата во која се наоѓал и се наоѓа осомничениот за убиството на полицискиот службеник, што по Наредба на надлежен јавен обвинител ги подготви ЈЗУ Психијатриска болница – Скопје. „Согледувајќи ги наодите и мислењето кои укажуваат на непресметливост

Read More

Во неодамна пронајдените дневници на командантот на злогласните нацистички СС единици, Хајнрих Химлер, се опишува секојдневието на еден од организаторите на холокаустот кој во смрт испрати милион евреи и припадници на други нации. Германскиот најтиражен дневен весник Bild објави серија од воените дневници на Хајнрих

Read More

Триесет и тригодишен Е.Б. од кумановската населба Средорек вчера околу 22:30 часот го извршил убиството на полицискиот службеник, триесет и шестгодишниот Горан Станишевски од кумановската населба Карпош, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во соопштението на МВР стои дека синоќа во 21.30 часот, од Итна медицинска

Read More

Полицијата на Србија се сомнева дека монструозниот убиец Владица Рајковиќ од околината на Зајачар стои зад уште една жртва, а тоа е 47-годишната рагана Станковиќ која пред речиси еден месец била прогласена за исчезната. Сомневањата се дека Владица ја убил, ја замотал во ќебе и

Read More

Максимална казна за човекот кој намерно го прегази малиот Алмир Алиу и несреќниот случај да не се злоупотребува од страна на политичарите – порачаа демонстрантите на денешниот протест во Куманово, јавува Радио слободна Европа. Протестот започна денеска во 15 часот, а граѓаните се собраа за да

Read More

Кривичниот суд во Скопје денеска го осуди Никола Кузмановски на 19-годишна затворска казна поради убиството на медицинската сестра Дијана Здравковска, што се случи на 9 јануари 2015 година на потпокривот на Детската клиника во Скопје. Кузмановски, кој бил во љубовна врска со Здравковска, знаел дека медицинската

Read More

Вејф од во Game of Thrones е ладнокрвен и бесмилосрден убиец, но актерката надвор од сцените на серијата е речиси непрепознатлива располагајќи со импресивен моден стил и дискретен сексапил. Модните критичари се импресионирани од Феј Марсеј која воодушевува на секое појавување на црвениот ќилим во црно-бели

Read More