Wednesday, Aug 12, 2020
HomePosts Tagged "отказ"

Поранешната вршителка на должноста државна обвинителка на САД Сали Јејтс сведочеше вчера пред Сенатот во рамки на парламентарната истрага за можна соработка на изборниот штаб на Доналд Трамп и руската операција на мешање во американските избори. Јејтс сведочеше дека го предупредила правниот советник на Белата куќа

Read More

Белата куќа во Вашингтон соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп го отпуштил Комеј врз основа на „јасни препораки на јавниот обвинител и заменик- јавниот обвинител“. „Денеска претседателот Доналд Трамп го информираше директорот на ФБИ Џејмс Комеј дека е отпуштен и тргнат од функцијата“ - се вели

Read More

Полицаец од исламска вероисповед од Чикаго тврди дека добил отказ откако се пожалил поради исламофобните коментари на своите колеги, пишува „Чикаго Трибјун“. Рамтин Сабет е отпуштен од полициската управа на северно Чикаго во февруари. Тој изјавил дека неговите соработници, меѓу другото го нарекувале „водач на Исламска

Read More

Холанѓаните се во потрага по нов тренер откако Дени Блинд беше отпуштен. Холандија е во тешка позиција во квалификациите за Светското првенство по поразот од Бугарија. Тоа го плати Дани Блинд, кој и самиот призна дека поразот од Бугарите е само негова вина. Популарни "лалињата" во

Read More

Новинарката Сања Кљајиќ поднесе оставка од РТВ - Радио Телевизија Војводине поради цензура. Таа соопштила дека поднесува оставка поради цензурата која се спроведува во последните три месеци, а која настапила откако Управниот одбор, на почетокот на мај, незаконски го сменил директорот на програмата Слободан Арежин,

Read More

Се чини дека работите лошо се одвиваат за тренерот на Интер, иако посакуваното засилување е на прагот, сепак се чини дека тој нема уште долго да го води овој клуб. Манчини е незадоволен, незадоволни се и сопствениците. Не им се поклопуваат идеите во овој трансфер

Read More

Крис Еванс за само неколку дена успеа да ги наполни таблоидите во Велика Британија, најпрво под сомнителни околности по само една сезона е отпуштен од најгледаното шоу Топ Гиар, за потоа да биде обвинет за сексуален напад од страна на негова поранешна колешка која тврди

Read More

Двајца вработени во Градскиот совет на Херез де ла Фронтер, во покраината Андалузија во Шпанија се отпуштени откако беше утврдено дека речиси 15 години не се појавиле на работните места. Двајцата мажи во текот тој временски период уредно примале плата, а грешката е откриена кога било

Read More

Рој Хоџсон повеќе не е селектор на Англија. Тој после елиминацијата од Исланд во осминафиналето од Европското првенство си поднесе оставка, иако договорот со ФА секако му истечуваше и секако ќе добиеше отказ откако Англија се посрамоти. Англија беше апсолутен фаворит против дебитантите на Европското

Read More

Холандскиот фудбалски тренер Луј Ван Гал е сменет на местото тренер во Манчестер Јунајтед, пренесува Скај Спорт. Ван Гал добил отказ после лошата сезона која ја остави зад себе, завршувајќи на петата позиција во Премиер лигата и освојувајќи го ФА купот, а како што шпекулираат

Read More