Saturday, Apr 4, 2020
HomePosts Tagged "маж"

Вчера во 17 часот и 50 минути, во атарот на село Велушина, битолско, позади манастирот “Свети Ѓорѓија“  било пронајдено починато непознато машко лице на возраст од околу 60 години. Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, односно дека

Read More

Двесетнаесетгодишно момче од Скопје е осомничено за убиство на 52-годишен скопјанец, кого го удрило со бекатон - плочка во тилот. Настанот се случил на 1 март годинава, а полиција вчера соопшти дека е поднесена кривична пријава за убиството. Настанот се случил дека на булеварот „Св.

Read More

Маж со психички проблеми доцна синоќа со својот автомобил ги пробил заштитните огради на плоштадот „Свети Петар“ во Ватикан и удрил во полициски контролен пункт, по што побарал да биде примен од папата Франциско, јави ДПА. Италијанската полиција соопшти дека го привела 64-годишниот „психички нестабилен“ маж,

Read More

Од зграда на улицата „Абас Емин" во Охрид, вчера доцна попладнето маж паднал од погорните катови на недоизградена зграда. Откако бил забележан по падот веднаш била повикана брза помош која го пренесла во болницата „Свети Еразмо“, но поради сериозноста на повредите веднаш бил однесен на клиниките

Read More

Вчера околу 17:30 часот, на локалниот пат Кочани-одмаралиште „Пониква“, атар на село Лешки, кочанско, во неговото возило „пежо 406“ со штипски регистарски ознаки, пронајден е починат Ј.П (63) од Кочани. Како што информираат од полицијата, смрт е констатирана од доктор на Итна медицинска помош. Увид на местото

Read More

Скопјанецот Драган А. (61) вчера околу пладне бил пронајден мртов во камп приколка лоцирана кај езерото Треска. Пријавителот го забележал безживотното тело на Драган на подот во приколката чија врата била отворена. Веднаш била повикана екипа на Итната медицинска помош која констатирала смрт без знаци на

Read More

33 годишен маж загина во соораќајна несреќа што попладнево се случи во близина на радовишкото село Јаргулица на магистралниот пат Радовиш-Струмица. Три лица се повредени и пренесени во струмичката болница. Поради сообраќајката, од 16 часот попладне сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Струмица, меѓу селата Калуѓерица и

Read More

Пет лица се убиени, а најмалку 20 се ранети во крвава престрелка во кафулето „Макијато“ во местото Житиште кај Зрењанин. Убиството се случило ноќеска во 1.40 часот по полноќ кога З.С. (38) влегол во кафулето и испукал повеќе истрели од автоматското оружје, со што ја застрелал својата сопруга

Read More

65-Годишен маж од мал град во Индија, Тируванамалај, починал додека го гледал хорор филмот „Повикување 2“. Според соопштенијата од медиумите во Индија, мажот почувствувал болка во градите и се срушил во најстрашниот дел од филмот. Како што е соопштено во полицијата, две лица заедно го

Read More

Некои се неверни на дело, некои се неверни во мислите. Но кога е полошо неверствто дали кога жената тоа го спроведува или само си живее во сопствените фантазии?! Американскиот портал “Village” спроведе едно истражување во кое биле анкетирани 2000 жени од 18 до 49 години, со

Read More