Wednesday, Feb 26, 2020
HomePosts Tagged "повреден"

Непознато лице од возило во движење вчера околу 17 часот пукало со огнено оружје врз 37-годишниот скопјанец Н.А. додека и тој сво своето возило се движел по улицата „Алија Авдовиќ“, Непознатото лице го напуштило местото на настанот. Повредениот Н.А. (37) бил погоден со проектил во

Read More

Триесет и осум годишен скопјанец е тешко повреден откако во него било пукано од огнено оружје. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера околу 11 часот на автоплац на улицата „Момин поток“. -Т.С. (58) и неговиот 16 годишен син од село Арачиново со пиштоли

Read More

Последните информации кои пристигнуваат од Собранието е дека Зоран Заев лидерот на СДСМ е најверојатно меѓу повредените, меѓутоа нема официјална потврда. Овој инцидент доаѓа откако маскирани напаѓачи влегоа и во заштитната зона каде мал број на агенти на собраниското обезбедување во цивил се обидуваа да ги

Read More

Триесет и едногодишниот Д.Ц., албански државјанин вчера во тетовското село Порој бил тешко повреден од страна на Е.М., исто така државјанин на Република Албанија. Како што соопшти МВР во својот дневен билтен, случајот во СВР Тетово вчера во 9:30 часот го пријавиле од тетовскиот Медицински

Read More

Вчера во 6.15 часот пријавено е дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод автомобил ауди А4, со прилепски регистарски ознаки, излетало од коловозот и застанало во канал со вода, а до него имало починато лице. Како што информираа од полицијата од извршениот увид и извршениот разговор со

Read More

Вчера нешто пред полноќ бил каменуван автобусот на ЈСП со број „50“ на постојката која се наоѓа на булевар Крсте Петков Мисирков кај хотел „Султан“ при што еден тинејџер бил удрен во главата. Тој веднаш е пренесен во болница о на Ургентниот центар му е

Read More

Полицаец од интервентната единица на Косовската полиција е повреден синоќа кога врз патролата на Косовската полиција во Северна Митровица е фрлена рачна бомба. Косовската полиција потврди дека се оштетени повеќе возила меѓу кои и цивилни автомобили. Нападот се случил во најсеверниот дел на градот на излезот

Read More

Вчера околу 19:30 часот во село Ржаничино,скопско, полициски службеници забележале два џипа без регистарски таблички како носеле околу пет метри кубни огревно дрво и биле растоварени во дворот од  непознати лица. Откако ги забележале полициските службеници лицата се дале во бегство. Две непознати лица успеале да

Read More

Група мигранти се степале во Ваксинце, а еден од нив со тешки повреди во градниот кош бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје. Како што соопштуваат од МВР, жител на кумановското село Ваксинце пријавил дека вчера вечер на сред село 15 бегалци започнале меѓусебна тепачка во

Read More

Едно лице е повредено во сообраќајната незгода што се случила утрово кај Католичка црква. До несреќата дошло кога два автомобила „матиз“ и „спарк“ се судриле а притоа еден автомобил се превртел. Лицето кое е повредено е пренесено на Ургентен центар.

Read More