Sunday, Jul 12, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул (Page 2)

Францускиот гимнастичар Самир Саид доживеа тешка повреда при настапот на Олимпијада, најпрво ја скрши ногата при доскок, а потоа лекарската екипа која му пружаше помош носејќи го кон возилото на итната помош го испушти од раце. Повредата е многу сериозна и се заканува да му

Read More

Популарниот фудбалер Ле Меси ретко привлекува внимание со својот изглед за разлика од „манекенот“ Роналдо но, со новата шатирана фризура дефинитивно ќе ги наполни таблоидите бидејќи е нешто досега невидено од негова страна. Летната пауза од фудбалските терени ја искористил и за зголемување на неговата

Read More

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос по елиминацијата на Шпанија може да ужива во летниот одмор и на фановите им се пофали со една лудорија лебдејќи над вода со новиот хит „флајборд“. Оваа по малку опасна егзибиција за професионален спортист во кој се вложени милиони сигурно нема

Read More

Коментаторите на спортскиот канал ESPN премногу се забавуваа со едно дете од публиката кое на секој кадар кога го ловеше камерата правеше интересни гримаси и добро ги „истрола“ па видеото стана голем хит на интернет, а самиот натпревар од универзитетската лига во безбол стана помалку

Read More

Германците немаа ниту една победа во официјален меч на големите натпреварувања.. се до вчера. Избраниците на Јоаким Лев конечно го срушија проклетството, елиминирајќи ги „аѕурите“ во пенал рулетот откако регуларните 90 минути завршија со 1-1. Солзи и разочарување во поразениот табор, посебно кај Џиџи Буфон за

Read More

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ доживеал непријатни моменти со своето семејство кој пред два дена пристигнале на летен одмор на островот Угљан. Луксузната вила „Марија“ во која тие престојувале станала мета на хулигани кои фрлале со камења и ги искршиле прозорците и вратите. Поради безбедносни причини, фудбалерот

Read More

Дискутабилнто судење на големото финале во Копа Америка од страна на Хебер Лопес можеби и ќе останеше во сенка доколку не се појавеа неколку експлицитни фотографии во јавноста. Имено, бразилскиот судија е „фатен“ со две ескорт девојки во експлицитни сцени и тоа веднаш по натпреварот. Без разлика

Read More

Фан од Турција гледајќи фудбал речиси ги загуби нервите откако неговата жена скришно му го гасела и палела телевизорот преку апликација за телефон баш во моменти кога е најитересно на фудбалскиот натпревар. Оваа „ујдурма“ можеби била заслужена за мажот кој не посветувал доволно внимание, но

Read More

Германскиот селектор Јоаким Лев на два пати беше фатен од камерите како „шири“ мирис од неговите „интимни“ делови на телото што можеби му е ритуал пред секој натпревар. Бидејќи Германија победува и доминира на фудбалските терени сигурно Лев нема така лесно да се откаже од

Read More

Судот во Марсеј осуди шестмина англиски навивачи, а на петмина им одреди затворска казна во траење од еден до три месеци, за учество во наредите на Европското фудбалско првенство во Франција. Брзото судење и изречената пресуда имаат за цел да испратат порака на потенцијалните хулигани

Read More