Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "скандал"

Голем скандал излезе во Англија откако легендата на Челзи Џон Тери, се најде на мета на фановите откако се појави секси видео снимна од неговата мајка на социјалните мрежи. Откако фудбалерот беше нападнат за видеото на које се гледа постара жена која личи на неговата

Read More

Во октомври лани, Силвана Бонева, членка на Државната изборна комисија (ДИК) од ВМРО ДПМНЕ прва го откри наводниот скандал дека недостасуваат печати во депото на комисијата сместено во касарната Илинден. Тоа се печати на кои е напишан бројот на гласачкото место, а се удираат на

Read More

Кучето Кипер од расата доберман со бела лептир машна со кристали Сваровски трпеливо чекаше да започне ревијата на годинешниот саем за венчаници во хотелот Александар Палас. Кипер требаше да биде модел заедно со една манекенка во венчален фустан и топ моделот Спасоје Кликовац како нејзин

Read More

Австралиско училиште се извини јавно откако едно момченце на маскенбал дошло облечено како германскиот нацистички водач од Втората светска војна Адолф Хитлер и ја освоило наградата за еден од најдобро маскираните ученици. Скандалот се случил во средата во приватното училиште „Сент Филип“ во зафрленото гратче

Read More

Фејсбук ја тргна цензурата на историската фотографија од војната во Виетнам, на која се гледа како голо девојче бега од напалм-бомбите. Претходно, социјалната мрежа со своето лого ја покри голотијата, а директорот Марк Зукерберг беше обвинет дека ја злоупотребува моќта на социјалната мрежа и ја

Read More

Утрово голем скандал ја потресе фудбалска Хрватска, откако неколку фудбалери на „коцкастите“ кои настапија на Европското првенство во Франција, се побунија дека не го добија тоа што им беше ветено, пишуваат тамошните медиуми. Имено, на хрватските фудбалери им беше ветена премија за постигнатиот успех во

Read More

Скандал на ортопедија во Клиничката болница Штип. 7-годишно дете тепано додека без анестезија докторите се обидувале да му ја наместат скршената рака, обвинуваат родителите. Па, освен со гипс, детето од амбулантата излегло со модрици по лицето и крвава уста. Со обвинување за нехуман однос на

Read More

Француското Министерство за здравство објави дека 14 322 жени трудници во Франција го консумирале лекот Депакин, што значи и натриум валпроат, активната состојка на лекот, која е штетна за фетусот. Истовремно, Министерството соопшти дека подготвува план за отштета на жртвите, кој ќе биде изгласан во

Read More

Претседателката на Националниот комитет на Демократската партија (DNC), Деби Васерман-Шулц објави специјална изјава во која ја објави својата намера да ја напушти функцијата по партиската конвенција на којашто следната седмици во Филаделфија ќе биде официјализирана кандидатурата на поранешната државна секретарка Хилари Клинтон за американските претседателски

Read More

Поголема група на дипломски за тајната служба ФСБ направиле огромен скандал и претерале со прославата користејќи црни џипови со кои дивееле низ московските улици. Тие снимиле и краток филм од оваа непримерна прослава, а што е најстрашно им се гледаат и лицата, а со тоа

Read More