Sunday, Jul 12, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул (Page 5)

На „WRC” шампионатот за малку е избегната трагедија. После возбудливата трка во Полска, возачите се спремаат за следниот настан во Финска, меѓутоа во текот на тренингот безбедноста на патеките не е секогаш на највисокото ниво. Токму поради тоа, понекогаш може да дојде до несакани средби како

Read More

Фудбалските легенди доаѓаат и си одат, но нивната историја останува запишана засекогаш во срцето на клубот и навивачите. По 25 години верност на кралскиот клуб, Икер Касиљас решава да го напушти Реал Мадрид. Сè уште нема никакви поверодостојни податоци за неговата иднина, но многу од медиумите

Read More

Европа, како епицентар на убавата игра, од сезона во сезона прикажува млади таленти кои се борат за место во првите тимови од клубовите во кои тренираат. Некогаш не е само до фудбалерот, потребно е и клубот да ги препознава таквите таленти. Кога веќе заврши сезоната 2014/2015,

Read More

Троцки и Ѓоковиќ се пријатели надвор од терените, па често знаат да се шегуваат меѓу себе, но овој пат на Троицки му се испушти во јавност. Додека Ѓоковиќ одеше накај теренот за тенис, Троицки до довикна со: „Ноле, бакни ме доле!“. Ѓоковиќ само се насмеа,

Read More

Ова видео е снимено за време на нуркањето во кафез, во Јужна Африка. За време на нуркањето металниот кафез беше нападнат од огромна бела ајкула. За среќа на нуркачите кафезот го издржа нападот, а ние видовме како изгледа од близу напад на најсмртоносната ајкула во

Read More

Вчеравечер се одигра финалниот натпревар на јужноамериканскиот континент, во кој одлучувачкиот потег мораа да бидат пеналите. Аргентина втора година по ред во големите натпреварувања е само еден чекор назад до првата позиција. Домаќинот заслужено се закити со првата титула во Копа Америка, а еден од најзаслужните

Read More

Ѕвездата на Реал Мадрид ужива да ги покажува своите знаења и способности во кошарката. А кога тоа го прави во комбинација со фудбалот, тогаш тоа е неизмерно уживање. Герет Бејл ја заврши својата втора сезона во кралскиот клуб и во моментов го користи слободното време за

Read More

„Дефинирај ја својата игра и никогаш не престанувај да ја играш“ е мотото на новата кампања на New Balance Football во чиј состав се најдоа фудбалските ѕвезди Аарон Ремзи, Алваро Негредо, Аднан Јанузај и Самир Насри. Цел на овој проект е презентирањето на новите модели

Read More

Иако во нашите медиуми не е експониран женскиот фудбал, светот моментално е под фудбалската еуфорија на Светското првенство за жени кое се одржува во Канада. Бројот на талентирани фудбалерки е огромен, а ги има и такви чии имиња се добро прочуени во областа на овој спорт.

Read More

Пеп Гвардиола докажа дека не е само одличен тренер, него подеднакво добро се снаоѓа и на тениските терени. За време на турнирот во Хале тој размени неколку удари со освојувачот на турнирот Роџер Федерер. Она што ги остави сите вчудоневидени и со отворени усти беше

Read More