Tuesday, Jul 14, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул (Page 4)

Јавноста оддекна со експлицитна вест - фудбалскиот ас Кристијано Роналдо имал виртуелна афера со 16-годишна девојка. Мередит Микелсон неодамна на својот Инстаграм профил добила приватна порака од ѕвездата и била толку воодушевена од додворувањето што решила да ја сподели првичната порака. Медиумите наведуваат дека се објавени само

Read More

Џерард Пике, дефанзивецот на Барселона е казнет со четири меча суспензија поради добиениот директен црвен картон на реванш натпреварот против Атлетик Билбао во Супер купот на Шпанија. Пике наводно упатил серија на навреди кон помошниот судија на мечот и дисциплинската комисија оцени дека ова е

Read More

Диего Марадона викендов беше во Тунис, кадешто имаше можност да се сретне со еден стар познаник, судијата што не му го поништи голот со рака во победата на Аргентина од 2:1 против Англија на СП 1986. На 22 јуни 1986 година, поранешниот аргентински фудбалер го постигна

Read More

Вежбањето во теретана особено кога сакате да земете поголем залак отколку што може да проголтате може да биде фатално, но и уренебесно смешно за луѓето околу вас, особено ако видеото од „фејлот“ протече на интернет, тогаш сеирот ќе ви го гледаат илјадници луѓе. Со следново

Read More

Уште две недели нѐ делат од официјалното затворање на фудбалската трансфер сезона и може да заклучиме дека ова лето е неминовно во поглед на масовните трошоци кога се во прашање нови засилувања. Кои се клубовите кои „безмилосно“ се расфрлаа со пари за да ги засилат

Read More

Парите го вртат светот, а со него и фудбалот како негова најважна споредна работа. Многумина од вас ќе се согласат дека парите го прават своето во оваа игра, носејќи профит на клубовите и уништувајќи го духот на спортот во исто време. Целта ги оправдува средствата, но

Read More

Во текот на вечерашниот натпревар од првата фудбалска лига меѓу Вардар и Шкупи дошло до мал инцидент откако гостинските навивачи започнале да го слават водечкиот гол, по што домашните навивачи на северната трибина се обиделе да се пресметаат, јавува телеграф. Набрзо полициските припадници направиле кордон меѓу

Read More

Расположен како никогаш досега, португалскиот голгетер се обиде да ги разигра минувачите на улиците низ Мадрид преправајќи се како бездомник кој ги покажува своите фудбалски вештини за да собере некое евро. Најсреќниот минувач беше едно младо момченце кое се обиде да поигра фудбал со бездомникот, незнаејќи

Read More

Внимание! Интернетот е преплавен од еден откачен човек, уште пооткачен тренер и незаменлив во својата тренерска позиција. Легендарниот Арсен Венгер се покажа во едно сосема необично издание, со што направи сите корисници на социјалните мрежи, посебни тие на Твитер, да збеснат на неговиот чин. Станува збор за

Read More

Можеби не секогаш, но има ретки и посебни моменти кога главните ѕвезди на еден фудбалски натпревар се токму тренерите. Со нивната избувливост, надеж за воздржаност во незгодни моменти и најискрената насмевка на постигнат гол во тимот, тие се секогаш мета на папараците. Без разлика дали се

Read More