Tuesday, Jun 30, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул (Page 6)

Напаѓачот на Интер Џердан Шаќири, застанат од македонската полиција на пат кон Косово бил изненаден кога наместо возачка и сообраќајна дозвола од него било побарано „селфи“. Полицајците откако приметиле кој застанува со своето Порше наместо документи добиле по една слика и автограм. Професионално или не,

Read More

Денес својот 28-ми роденден го прославува фудбалската ѕвезда која е четирикратен освојувач на Лигата на шампиони, 7 пати ја освоил Ла Лига, 2 пати Светскиот клубски шампионат, безброј пати номиниран и 4 пати избран за добитник на наградата Ballon D'Or, каталонскиот гигант Лионел Меси. По тој

Read More

Мислите дека на ниедно момче, без разлика на условите во кои се наоѓа, не му е проблем да ги покаже своите фудбалски вештини? Дефинитивно сте се излажале. Оваа девојка докажува дека високите потпетици со право се создадени само за понежната половина. Додека момчето со тешкотии се

Read More

Во духот на Светското првенство во фудбал за жени кое годинава се одржува во Канада, предлагаме да видите како изгледа животот на една професионална фудбалерка, од редовните тренинзи и одржување кондиција па сè до начинот на исхрана и слободното време кое, реално, и не го

Read More

Фудбалска треска преовладува во Чиле, овогодинешниот домаќин на Копа Америка. Дванаесет репрезентации се борат за триумф на јужноамериканскиот континент. А еден мундијал не може да помине без оние мали детали надвор од теренот. Овој пат фокусирани на репортерите на Копа Америка, погледнете ја фотогалеријата од дамите

Read More

Ако постои најтензичен момент во деведесет минути од еден фудбалски натпревар, тоа е изведувањето на пенал. Притисокот подеднакво подлегнува на двете страни - играчот од кој се очекува да постигне погодок и голманот на противничкиот тим кој длабоко се надева дека топката нема да заврши

Read More

Контроверзноста во најважната споредна работа во светот е без граници. Секојдневно сме сведоци на брилијантноста што ни ја нудат фудбалските ѕвезди. Многу постигнати голови се коментирале и ќе се коментираат и понатаму помеѓу фудбалските навивачи

Read More