Monday, Jul 6, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈФаул (Page 3)

Првиот светски рекет, на роденденот на својата сопруга ги покажа своите вокални способности. Јелена вчера наполнила 30 години, а на прославата во еден белградски ресторан Ноле запеал за неа. Ноле никогаш не се штеди со фановите да сподели моменти од приватноста, па така беше и

Read More

Млад навивач на Северна Ирска на возраст на дваесетина година е прва жртва на Евро 2016, но како резултат на несреќа, а не на насилство. Навивачот паднал од тераса во висина од десетина метри на камена плажа по што го загубил животот. Од организацијата на

Read More

Наместо спортски дух, агресија низ цела Франција. Европското првенствокое требаше да биде вистински спектакл се повеќе е во сенка на големите инциденти кои се случуваат надвор од теренот. По масовната тепачка во Марсеј, хулиганството стигна и до Ница. Локални хулигани ги нападнале навивачите на Северна Ирска,

Read More

Навивачите на Хрватска и Турција покажаа најдобро поведени досега на Евро 2016 кое е одбележана од изливот на хулиганство на Англичаните и Русите кои направија тотален хаос со масовни тепачки на стадион и по улиците на Марсеј каде практично се водеше војна меѓу нив. Од

Read More

Центарот на француски Марсеј денес повторно наликуваше на воено поле, откако дојде до нови, до сега најжестоки судири помеѓу навивачите на Русија и Англија. Полицијата беше приморана да употреби чадни и шок бомби за да ја смири ситуацијата која во овие моменти според последните информации

Read More

Англиските навивачи две децении беа едни од најпримерните и дисциплинираните, но во последнава година полека се враќа хулиганскиот дух и желбата за тепачки, судири и инциденти. Европското првенство во фудбал се уште не е ни почнато, а веќе француската полиција мораше да интервенира со солзавец да

Read More

Првиот светски рекет сними реклама за Пежо. Рекламата е направена специјално за отворањето на Роланд Гарос и во неа го гледаме малиот Ѓоковиќ кој едноставно не е талентиран за виолина, но некако случајно во неговиот живот долетува тениско топче и му ја покажува неговата вистинска

Read More

Тренерот Ралф Рангвик немаше среќа при прославата на неговиот тим Лајпциг кој успеа да обезбеди пласман во првата Бундес лига наредната сезона. Во моменти на славење и бркотница по теренот тој се лизна откако еден од фудбалерите го прскаше со пиво. За среќа на Рангвик

Read More

Македонскиот фудбалски интернационалец Агим Ибраими ги објави навредливите и понижувачки СМС пораки кои му ги испраќал Златко Заховиќ, директорот на фудбалскиот Марибор, по изречената суспензија. Ибраими откри дека бил навредуван на верска и етничка основа и дека Заховиќ го пцуел со тешки зборови. „Тие се одлучија

Read More

На вчерашниот натрпевар меѓу ФК Шкендија и Силекс дошло до инцидент меѓу тетовските навивачи „Балисти“ и домашните навивачи од Чаир организирани во групата „Шверцери“. Обезбедувањето и полициските службеници интервенирале при што дошло и до краток прекин на натпреварот. Подоцна на враќање бил каменуван и автобус на

Read More