Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "кривична пријава" (Page 4)

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Р. (19) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Пријавениот на 13.овој месец околу 11.45 часот во Куманово кај место викано „Бавчи“ ја забележал оштетената Х.М. (24) од Куманово како се движи по патот, по

Read More

Поради невнимание 17 годишниот Ќ.М. од Кичево си ја застрелал својата малолетна сестра. Тој со пиштолот, сопственост на неговиот татко испукал еден куршум, при што го повредил девојчето, кое по укажаната медицинската помош во Кичево било префрлено во Скопје на Клиниката за детска хирургија. Таму и

Read More

Роднините на 15-годишно девојче од Куманово, поднесоа кривична пријава против К.Т. (28) жител на Свети Николе поради блудничење над малолетничка. Како што информираат од полицијата на 17 август, Е.Б. (29) околу 22.00 часот пријавила во полициската станица- Свети Николе, дека истиот ден во периодот од 17:30

Read More

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Р. (39) од Куманово, помлад инспектор за општ криминалитет во МВР на РМ, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“. Пријавениот во текот на 2002 година, со намера да

Read More

ПС ОН Струмица поднесе кривична пријава против С.Т. (48) од с.Градашорци, Струмичко, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „родосквернавење“. Пријавениот на 11.08.2016 година, околу 02.00 часот во семејната куќа во која живел заедно со неговата беспомошна и болна мајка, истиот под дејство

Read More

Во текот на вчерашниот ден во 14:45 часот во СВР Битола, Началникот на ОКТУПА при СВР-Битола пријавил дека истиот ден околу 14:00 часот додека извршувал службено дејствие на ул.„Ѓорги Сугарев“, го паркирал службеното ПМВ „Цитроен Берлинго“. Две непознати лица, од кои претходно бил блокиран патот со

Read More

МВР поднесе кривична пријава против Дејан Митровски Урко за тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот, пренесе 24 Вести. Пријавата е во рацете на надлежен обвинител, кој по анализата на сите докази ќе треба да одлучи дали Митровски ќе стане осомничен за сообраќајката од пред

Read More

Градоначалникот на Белград, Синиша Мали, е обвинет за семејно насилство, откако неговата сопруга Марија Мали поднела кривична пријава. Првото основно обвинителство во Белград потврди дека примило кривична пријава која Марија Мали ја поднела поради семејно насилство. -Обвинителството прати барање за собирање потребни докази поради проверка на наводите

Read More

Две лица на возраст од 24 и 28 години од Ниш, Србија се фатени од охридската полиција по сомневање дека продаваат наркотоци, за што им е поднесена и кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Лицата

Read More

Струмичката полиција поднесе кривична пријава, против Т.Г.(36) од Струмица поради постоење основано сомнение дека сторил кривичното дело предизвикување општа опасност. Како што информираа од полицијата на 22 февруари околу 1 часот пријавениот насилно влегол во кругот и просториите на Дневниот центар за лекување и превенција од

Read More