HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПијан струмичанец си ја силувал болната мајка

Пијан струмичанец си ја силувал болната мајка

ПС ОН Струмица поднесе кривична пријава против С.Т. (48) од с.Градашорци, Струмичко, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „родосквернавење“.

Пријавениот на 11.08.2016 година, околу 02.00 часот во семејната куќа во која живел заедно со неговата беспомошна и болна мајка, истиот под дејство на алкохол извршил полов напад врз неговата мајка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com