Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "кривична пријава" (Page 3)

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Александар Чапаровски (57) од Скопје, лекар и директор на Клиниката за неврохирургија при Универзитетскиот клинички центар „Мајка Тереза“, поради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело „примање поткуп“, соопштуваат од МВР. Пријавениот на 26.05.2017 година,

Read More

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје против 60-годишниот Љупчо Стојановски од велешкото село Каласлари, поради основан сомнеж дека вчера пред Министерството за здравство, со употреба на огнено оружје, пиштол, врз поранешниот министер за здравство Никола

Read More

Кривична пријава за злоупотреба на лични податоци заработи 26-годишниот тетовец Д.В. (26) од Тетово. Како што соопшти МВР, Д.В. без дозвола на негова девојка, на нејзиниот татко, како и на нејзините братучеди и другарки им испратил нивни заеднички фотографии и видеа со недолична содржина од кои

Read More

Кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“ е поднесено против тетовец. Тој се сомничи дека заедно со непознато женско лице нападнале и ограбиле жител во стан на улицата „Методија Митевски“ во Скопје. Од МВР информираат дека кривичната пријава е поднесена против Н.Ш. (32). На

Read More

Директорот на ЈП Водовод, Александар Атанасов заработи кривична пријава од СУТКОЗ за директорување со јавното претпријатие без признаена диплома. Претседателот на СУТКОЗ, Дарко Димовски пред празниците обелодени документи од министерството за образование и наука според кои дипломата на Атанасов не може да биде признаена во

Read More

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Ф.Д.З.(30) и Б.Ј.(29), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело спречување на службено лице во вршење службено дејствие. На 2. март годинава во 11.10 часот на ул. „11. Октомври“ во Куманово, пријавените откако се

Read More

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.К. (46) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Како што информира полицијата, пријавениот на 25.07.2016 година на ул. „Бистра“ во Битола околу 12:00 часот со употреба на физичка сила и тврд предмет ја нападнал

Read More

12 годишно девојче било под уцена од двајца браќа на возраст од 19 и 15 години од селото Грчец, а случајот е пријавен и го води единицата за економски и компјутерски криминал. Против браќата е поднесена кривична пријава бидејќи на Фејсбук на повеќе лица им

Read More

Душко Млекарот како што на јавноста и е познат бунтовниот фармер од Битола овој пат доби нови кривична пријава за физички напад врз полицаец за време на протестите на Шарената револуција за оставка на битолскиот градоначалник Талески. Душко Илиески се товари дека на 17 април, за

Read More

По претходно добиени сознанија дека на подрачјето на с.Ранковце, кривопаланечко, има насади од растението „Канабис сатива“, лоцирани на м.в „Блидечка река“, од страна на полициски службеници од ОНТДО Куманово и ПО Ранковце преземени се оперативно – тактички мерки, при што на 23.08.2016 година во 14.30

Read More