Wednesday, Apr 1, 2020
HomePosts Tagged "дилери"

Полицијата ноќеска извршила уште една голема акија за апсење на дилери на наркотични средства со кодно име „Брана“.  Во операцијата уапсени се десетина лица осомничени за трговија со дрога и други тешки кривични дела.

Read More

Две лица на возраст од 24 и 28 години од Ниш, Србија се фатени од охридската полиција по сомневање дека продаваат наркотоци, за што им е поднесена и кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Лицата

Read More

Албанската полиција ја спроведе акцијата „Домосдова“ во градот Елбасен каде се уапсени четири лица од кои двајца албански и двајца македонски државајни, а запленети се шест килограми марихуана, а по едно лице се трага. Според соопштението на полицијата уапсени се македонските државјани М. С. (37) од

Read More

Триесетдневен притвор им е изречен на велешаните Б.Х., осомничен дека бил организатор на мрежа на препродавачи на дрога, и А.М., препродавач на дрога, откако вчера по наредба на јавен обвинител беа уапсени од страна на полицијата. Во случајот „Лотос“ се осомничени уште две лица, од

Read More

СВР Скопје во две одвоени акции уапси двајца дилери на марихуана и хероин. Уапсен е Р.Ѓ.(35) за основано сомнение дека во својот двор одгледувал и продавал марихуана. Со наредба од Судија на претходна постапка извршен е претрес во неговиот дом, при што се пронајдени повеќе

Read More

Кинеската компанија Paradise Entertainment го претстави првиот модел на робот кој треба да ги замени дилерите на карти во казиното со што коцкарската индустрија ќе има огромни заштеди на трошоците за плаќање на работната сила. Доколку роботската технологија се усоврши тогаш се намалува можноста за

Read More

Три лица се уапсени во стан кој служел како база за преработка и чување на дрога. Полицијата од албанскиот приморски град Валона во селото Тревлазер пронашла околу 128 килограми марихуана во моментот на предавање на дрогата на лицето А. З. по кое веќе долго време

Read More

Министерството за внатрешни работи соопшти дека уапсила петчлена нарко група која шверцувала марихуана од Албанија и биле фатени со три килограми. Од страна на Министерството за внатрешни работи поднесена е кривична пријава против М.А.(32), А.А.(37) и К.М.(55) од Скопје, Ф.Т.(33) од Струга и Д.Б.(29) од

Read More

МВР објави дека во изминатите три месеци спроведува голема акција со меѓународна помош за апсење на десетина лица поврзани со нелегална продажба на наркотици при што се запленети 1.8 килограми марихуана, половина килограм хероин и мала количина на кокаин. Првите апсења биле спроведени во мај

Read More

Петмина скопски дилери на кокаин се уапсени во четвртокот во рамките на акцијата "Мрежа" а кај нив се најдени 40 илјади евра во кеш, оружје и муниција и дваесетина грама дрога која допрва требало да ја пуштат на скопските улици. Според МВР, кокаинот го набавувале

Read More