Sunday, May 31, 2020
HomePosts Tagged "кривична пријава" (Page 5)

22 годишен американец палејќи го државното знаме на националниот празник 4 јули сакал да изрази политички против расизмот, омразата кон геј заедницата на која самиот припаѓа, но заборавил дека објавата на сликите на Facebook ќе биде доволна за полицијата да поднесе кривична пријава. Тој освен што

Read More

СВР Куманово поднесе кривична пријава против П.М.(43) од Скопје поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, соопшти денеска МВР. Пријавениот наводно заради изработка на магистерски труд на Замјоделски факултет Скопје доставил повеќе

Read More

Професорот Мирослав Грчев е повикан во просториите на Основното Јавно обвинителство во понеделник, во својство на пријавен за злоупотреба на службена положба и овластувања по член 353 од кривичниот законик. На што точно се однесува кривичната пријава, Грчев не знае, пренесува Фокус. -“Тајмингот е директно дел

Read More

На 18.06. околу 16:30 часот, битолчанка пријавила дека нејзиниот зет ја силувал нејзината внука. Полицијата соопшти дека М.А.(49) пријавила дека во два наврата, вчера и пред една недела во куќа каде што живее нејзината 12 годишна внука, од страна на нејзиниот зет за ќерка В.А.(45) биле

Read More

НК КР Свети Николе-СВР Штип до Основнен јавен обвинител поднесе кривична пријава против Д.Н.(38) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „фалсификување пари“. Таа набавила една фалсификувана банкнота во апоени од 100 евра и во мај ја пуштила во оптек во

Read More

СДСМ ќе поднесе Кривична пријава за криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп Стефанија, најави денеска Петре Шилегов, портпарол на СДСМ. „За криминогената и незаконска одлука на судијката Александра Поп-Стефанија СДСМ ќе поднесе Кривична пријава. Во името на заштитата на правото и законите СДСМ ќе

Read More

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Д. (41) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „обљуба врз немоќно лице“. На 12.05.2016 година, околу 20.30 часот во Куманово, во патничко возило „Пежо“, пријавениот извршил полови дејствија врз М.С. (23), додека била во возилото

Read More

Штетата во заштитната зона во местото „Рупи“ на Водно, каде минатиот месец имало сеча на дрвја, изнесува 853.200 денари, информираат од Град Скопје. Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ ја информираат јавноста дека за настанатите штети во парк шумата Водно побарале од Бирото за судски

Read More

Полицијата поднесе кривична пријава против бугарските државјанки Е.С.Е (28) и А.Х.С. (28), поради основано сомнение дека извршиле две кривични дела „џепна кражба“ при што се стекнале со противправна имотна корист од околу 13.000 денари за што од страна на судија на претходна постапка име е

Read More

СВР од Охрид и полициската станица од Струга поднесоа кривични пријави против двајца скопјани, поради основан сомнеж дека фалсификувале пари. Охридската полиција поднесе пријави затоа што во Охрид пријавените во март годинава на бензинска пумпа, при купување цигари, пуштиле во оптек фалсификувана банкнота од 500 денари. Полициската станица-Струга

Read More