Friday, Feb 21, 2020
HomePosts Tagged "Струмичанец"

Жител на струмичкото село Требичино вчера бил пронајден мртов, речиси еден месец откако бил пријавен за исчезнат. Тим за пребарување од СВР Струмица и членови на ловни друштва „Фазан“ и „Беласица“, го пронашле телото на седумдесет и тригодишниот струмичанец во 7:45 часот на местото Требичински

Read More

ПС ОН Струмица поднесе кривична пријава против С.Т. (48) од с.Градашорци, Струмичко, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „родосквернавење“. Пријавениот на 11.08.2016 година, околу 02.00 часот во семејната куќа во која живел заедно со неговата беспомошна и болна мајка, истиот под дејство

Read More

Струмичанецот, Слободан Митров ја доби постапката што ја водеше во Европскиот суд за човекови права во Стразбур против Република Македонија, а се однесуваше на сообраќајната несреќа во која животот го загуби ќерката на еден од судиите во Кривичниот суд пред кој беше суден, јави дописникот

Read More

Во скопската наслебна Влае, во куќа бил пронајден мртов 23-годишен струмичанец. Името на починатиот е Матијас А.Б. од Дојбредојдени-струмичко село. Починатиот прв го пронашол неговиот најдобар пријател кој дошол да го посети во куќата на улицата „Иван Цанкар“. При влегувањето во собата, го забележал момчето како

Read More

Вчера попладне околу 15.35 часот, на регионалниот пат Дојран-Валандово кај раскрсницата за село Дедели, се случила сообраќајна незгода во која ПМВ „Пасат“ со струмички регистерски ознаки управувано од Војчо Н.(67) од Струмица изгубил контрола и излетал од патот при што се здобил со тешки телесни

Read More

Струмичанец пријавил двајца соседи во полиција дека му ја крадат марихуаната. По пријава на случајот, струмичката полиција по претходно добиена наредба од истражен судија, извршила претрес во домот на М.Б. (54) од село Добрејци, Струмичко, при што биле пронајдени една враќа од брашно наполнета со

Read More