Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "мртов" (Page 2)

На пат кај кавадаречкото село Возарци утрово е пронајден мртов такси возач, потврдија од МВР. Случајот во полиција го пријавил случаен минувач, кој го забележал телото на човекот веднаш до такси возилото, на патот кај селото Возарци, соопштуваат од МВР. Нагласуваат дека увидна екипа излегла на лице

Read More

Вчера во 18 часот и 45 минути, на месноста „Сеферов бунар“, поточно во непосредна близина на железничката пруга Кичево - Скопје, бил пронајден починат маж. Спорд податоците од полицијата се работи за 66-годишниот С.М. од Кичево, кој имал повреди на главата и лежел во крв. Од

Read More

Вчера попладне, околу 18:30 часот од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека во Скопје на улица „Орце Николов“, во патнички автомобил „Шкода“ со скопски регистарски таблички, бил  пронајден починат хрватски државјанин Тихомир Ч. (49). По наредба на ЈО, телото на починатиот е предадено на

Read More

Утрово на тротоар во скопската населба Карпош е пронајдено починато машко лице, но идентитетот се уште не е утврден. Случајот во полиција, како што соопшти МВР, го пријавила итната медицинска помош утрово околу 8 часот. Полицијата врши увид на местото, а за подоцна се најавени

Read More

Мртво тело на маж денеска е пронајдено во близина на некогашниот Младински центар во охридската населба Далјан. Се работи за 49-годишниот Есад М. кој во охридската полиција пред десеттина дена беше пријавен како исчезнат. Според информациите од СВР – Охрид, нема видливи повреди и траги

Read More

Маж на околу шеесетгодишна возраст е пронајден мртов на излез од населбата Средорек, во Куманово, во стари урнатини спроти Спомен Костурница, јавуваат кумановските портали. Според неофицијални информации лицето го пронашле деца од населбата Средорек кои играле на местото. Човекот бил облечен во работнички алишта без обувки

Read More

Во скопската наслебна Влае, во куќа бил пронајден мртов 23-годишен струмичанец. Името на починатиот е Матијас А.Б. од Дојбредојдени-струмичко село. Починатиот прв го пронашол неговиот најдобар пријател кој дошол да го посети во куќата на улицата „Иван Цанкар“. При влегувањето во собата, го забележал момчето како

Read More

Пациент од Психијатриската болница Бардовци, кој избегал пред два дена, вчера е пронајден мртов. Телото на 62 годишниот Шакир Д. било пронајдено во близина на болницата кај пругите. Смртта е констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено

Read More

При прославата на Нова година во кафе барот „Табана“ во центарот на Охрид дошло до голема расправија меѓу две групи, едните од Србија, а другите од Охрид. Обезбедувањето успеало да спречи поголем инцидент меѓу српските туристи и домашните гости, но пресметката продолжила надвор од локалот.

Read More

Едно лице загина, а двајца се повредени во пукотница која ноќеска се случила во населбата Езерски Лозја во Струга. Првичните информации велат дека освен загинатото лице чиј идентитет е се уште непознат, ранети се и две лица, од кои едното е хоспитализирано на хируршкото одделение

Read More