HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПронајден мртов маж во охридската населба Далјан

Пронајден мртов маж во охридската населба Далјан

Мртво тело на маж денеска е пронајдено во близина на некогашниот Младински центар во охридската населба Далјан. Се работи за 49-годишниот Есад М. кој во охридската полиција пред десеттина дена беше пријавен како исчезнат. Според информациите од СВР – Охрид, нема видливи повреди и траги на насилство врз безживотното тело, што било констатирано при извршениот увид и медицинскиот преглед спроведен непосредно после откривањето.

Инаку, според пријавата поднесена од неговиот брат, сега починатиот Есад последен пат бил забележан на 2 февруари годинава, а неговото место на живеење било во камп-приколка од Феријалниот сојуз. По наредба на Јавен обвинител, во текот на утрешниот ден врз безживотното тело ќе биде извршена обдукција во Судска медицина при Медицинскиот центар во Битола.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com