HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаПукотница во струшката населба Езерски Лозја однесе еден човечки живот

Пукотница во струшката населба Езерски Лозја однесе еден човечки живот

Едно лице загина, а двајца се повредени во пукотница која ноќеска се случила во населбата Езерски Лозја во Струга. Првичните информации велат дека освен загинатото лице чиј идентитет е се уште непознат, ранети се и две лица, од кои едното е хоспитализирано на хируршкото одделение во струшката болница, а другото лице е префрлено во специјалната болница за ортопедија „Свети Еразмо“.

Полицијата ги истражува мотивите за убиството за кои засега се претпоставува дека ескалира поради нерасчистени меѓусебни односи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com